SPORTSKI VIKEND: Dva pirotska derbija ovog vikenda: Midžor 192 – KMF Pirot (Ristov protiv Stojanova) i Probasket – Gimnazijalac. Odbojkaši idu na pobedu!

13. decembar 2024. 20:20 Sport Pirot Plus Online

ODBOJKA

Druga liga, 10. kolo

Subota, 14. decembar

Paraćin: OK Borac - OK Pirot

Ovo je utakmica poslednjeg kola. Nadamo se pobedi, poručio je trener Miiloš Stojanović. Istog dana, kaže Stojanović, gostujemo i sa pretpionirima protiv ekipe Stampeda iz Niša od 20h.

U petak 13.12.2024 godine pioniri su domacini ekipi OK Niš. Utakmica se igra od 20h u Hali Kej. 

ŽENSKA ODBOJKA

Ovog vikenda je utakmica prvog tima odložena. Kadetkinje u prvenstvu gostuju ekipi Panter iz Pukovca u nedelju u 15h.

Narednog vikenda nas očekuju dve seniorske utakmice, dočekujemo u subotu Milenijum iz Niša, a u nedelju seniorke gostuju u Nišu kod Desetke, rekao nam je trener Dušan Madić.

STONI TENIS

Prvi deo prvenstva je završen. STK Radnički, iako često u oslabljenom sastavu, nalazi se na drugom mestu sa dobrim izgledima, ukoliko se pojača, da ponovo igra u kvalifikacijama za Prvu ligu. Lužnica je takođe uspešna, zauzima treće mesto, a RSTK Pirot je na pretposlednjem mestu.

RUKOMET

Prva regionalna liga

Poslednje kolo jesenjeg dela prvenstva

Kuršumlija: Mladost ORK Pirot 48:32    (29:25)

"U odloženoj utakmici poslednjeg kola gostovali smo ekipi RK Kuršumlije, po meni najboljem i najkompletnijem sastavu u ligi. Iskusan i kvalitetan tim koji se godinama takmičio u Super B ligi.

Na samom početku se videlo da ne možemo parirati domaćinu koji je na poluvremenu imao visoko vođstvo, tako da je u drugom delu utakmice samo odradio posao. Što se nas tiče, opet nekompletni, usput sastavljeni, prvo poluvreme nemoćni. Tek u drugom smo odigrali malo bolje.

Završili smo jesenji deo na osmom mestu od deset ekipa.

Mogli smo i morali mnogo bolje, ali u kakvoj smo situaciji tokom celog prvenstva dobro je da smo odigrali do kraja.

Pauza u pravo vreme da sednemo sa upravom, sumiramo ovu polu-sezonu i vidimo šta dalje", izjavio je trener ORK Pirot, Saša Ljubinković.

ŽENSKA KOŠARKA

Regionalna liga

Nedelja 15. decembar, 14:00

Hala Kej

Pirot: Probasket - ŽKK Gimnazijalac

Pionirke Gimnazijalca ovog vikenda igraju dve utakmice. U redovnom, 9. kolu Međuregionalne lige, pionirke gostuju ekipi Napredak u Aleksincu. Utakmica se igra u Aleksincu u subotu od 15.00 časova. Utakmicu 5. kola, sa Nibakom, koja je bila odložena, pionirke igraju u nedelju u Nišu, sa početkom u 21.00 sat.

Selekcija mlađih pionirki je prošlog vikenda završila takmičenje u prvom stepenu Regionalne lige na prvom mestu, sa pet pobeda i jednim porazom i plasirala se u drugi stepen takmičenja, koje startuje u februaru naredne godine.

FUTSAL

Treća liga, 11. kolo

Subota, 14. decembar, 15:30

Hala Kej

Pirot: PSU KMF Midžor 192 - KMF Pirot

Pirotski derbi koji može da odgovori na mnoge dileme i pokaže trenutnu situaciju u pirotskom futsalu. Po imenima, možda je ekipa pirotske policije favorit, ali, ako je suditi po plasmanu, i drugi rival ima svoje šanse.

Interesantno je da će u ekipama igrati i dva ponajbolja fudbalera Radničkog. Denis Ristov u ekipi Midžor 192, a Filip Stojanov u ekipi KMF Pirot.