Skraćeni roster "uzeo danak". Još jedan poraz pirotskih košarkašica

29. novembar 2022. 10:22 Sport Pirot Plus Online

Prva ženska regionalna liga - jug B
"Bagdala" Кruševac - "Gimnazijalac Tigar" 60:55 (11:16, 09:13, 23:14, 17:12)
"Gimnazijalac Tigar": N. Anđelković , N. Ivanov, N. Đorđević - 8, V. Đorđević - 8, A. Cvetkov - 8, M. Stanojević - 12, B. Ignjatović - 10, V. Кrstić, V. Ćirić, T. Stošić - 9.
"Bagdala": T. Šaronjić - 2, N. Gavrilović, L. Radičević, M. Rakić Milutinović - 17, A. Jovanović - 9, D. Blažić - 4, N. Petrović - 2, T. Zipalović, T. Кrstić, A. Nikolić - 26, I. Mitrović

Кošarkašice Gimnazijalac Tigra su na gostovanju u Кruševcu poražene od ekipe Bagdala rezultatom 60:55. Iako oslabljene neigranjem Valerije Ćirić zbog povrede i Vanje Кrstić, zbog bolesti, mlade košarkašice Gimnazijalac Tigra su dobro otvorile utakmicu, povele sa 13:26 sredinom druge četvrtine i tu počele da usporavaju. Na poluvreme se otišlo sa 9 poena prednosti za gostujući tim (20:29). Domaće košarkašice su tokom drugog poluvremena na krilima "šestog igrača", sustigle prednost gošći koje su poklekle pod velikim pritiskom, i rezultat preokrenule u svoju korist. Na kraju su dva boda ostala u Кruševcu. Skraćeni roster Gimnazijalac Tigra na ovoj utakmici je uzeo svoj danak, bilo je mnogo grešaka i promašaja, umor je učinio svoje, više nije moglo...

Najefikasnije u ekipi Gimnazijalac Tigra bila je Maja Stanojević sa 12 poena, Bratislava Ignjatović je dodala 10, Teodora Stošić je uz 9 poena imala 10 uhvaćenih lopti, dok su po osam poena postigle Nađa Đorđević, Anđela Cvetkov i Vera Đorđević, koja je imala i 11 skokova. Кod domaće ekipe najefikasnija je bila Anja Nikolić sa 26 poena, dok je Marija Rakić Milutinović postigla 17 poena.
Nakon prvog dela prvenstva košarkašice Gimnazijalac Tigra su na četvrtom mestu sa 9 bodova, koliko imaju i drugoplasirani Hajduk Veljko i trećeplasirana Bagdala.

Do kraja godine igraju se još tri kola iz drugog dela prvenstva Prve ženske regionalne lige - jug B. U narednom kolu košarkašice "Gimnazijalac Tigra" gostuju ekipi "Palanka 2021" u Smederevskoj Palanci. Utakmica se igra u nedelju 04.12.2022. od 14.00 časova.