Seminar “Moj grad, moja prava” u Gimnaziji
U Gimnaziji Pirot održan je seminar za učenike srednjih škola pod nazivom MOJ GRAD, MOJA PRAVA. Seminar je organizovao Beogradski centar za ljudska prava uz podršku misije OEBS-a, a pohadjali su ga učenici Mlekarske, Srednje stručne škole i Gimnazije.
Ideja projekta MOJ GRAD, MOJA PRAVA je da se djaci iz unutrašnjosti upoznaju sa ljudskim pravima, diskriminacijom, javnim pravom i da se osposobe da na pravi način rešavaju probleme u lokalnoj sredini. Seminar će se održati u Pirotu i u još četiri grada u Srbiji, a organizovan je tako da učenici prva dva dana rešavaju pravne probleme kroz radionice, a da trećeg dana posete Sud i Tuzilaštvo kako bi se direktno upoznali sa funkionisanjem sudstva u našoj zemlji.
Najbolji polaznici imaće mogućnost da na kraju školske godine budu na predavanjima Velike škole za ljudska prava u Beogradu i da se upoznaju sa svim relevantnim institucijama u kojima se mogu ostvariti prava gradjana.
-
24. jun 2026. 12:25 Juče je u Pirotu održan važan skup koji je okupio predstavnike Uprave Parka prirode „Stara planina“, organizacija civilnog društva i svih pirotskih osnovnih škola, sa ciljem ... -
23. jun 2026. 10:22 Početak leta u znaku je nestabilnog vremena, vrućina, ali i češćih, kratkotrajnih pljuskova sa grmljavinom. Prema najavama meteorologa, ovakvo vreme biće još nekoliko dana.Jutros je ... -
23. jun 2026. 08:23 Dramski klub Odseka Pirot, Akademije tehničko-vaspitačkih strukovnih studija, priprema novu predstavu za decu. Predstava “Magično pozorište - Ulaz nije za svakoga”, po tekstu ... -
22. jun 2026. 15:54 Od održivog turizma i domaće proizvodnje do inovativnih proizvoda i modernizacije tradicionalnih zanata, preduzetnice širom Srbije pokazuju da male poslovne ideje mogu da prerastu u biznise ...







_0_512x512.jpg)