Rukometašice Pirota baš nemaju sreće. Ponovo dobra igra, ponovo ubedljivo vodjstvo i ponovo pad u igri i poraz! Sve to "dosolile" su i niške sudije !

25. oktobar 2018. 07:00 Sport Pirot Plus Online

Super B liga

3.kolo

Hala Kej

Pirot: ŽRK Pirot – ŽRK Vrbas 30:31 ( 18 : 16 )

ŽRK Pirot: Zdravković, Tošić, Pejčić 2, Savić 1, Stojanović 1, Ćirić 2, Selena Tančić 5, Simona Tančić 3, Kričak 5, Đorđević 7, Grozdanova 4.

Igrač utakmice Gergana Grozdanova, ŽRK Pirot

E sad, treba dobro analizirati sve što je vidjeno. Najpre, naravno igru našeg tima, a potom sve druge "faktore" koji utiču na rezultat.

Ajdemo redom! Lepo je rekla Maka Ilić pre utakmice da bi trebalo devojke da imaju veru u svoje vrednosti, da igraju smirenije, da budu hrabrije i koncentrisanije pred oba gola. Toga, što je Maka rekla, bilo je u prvom poluvremenu. Kandidat za prvaka bio je "na podu" već u 7. minutu, bilo je 7:3 za naš tim. Napad je funkcionisao dobro, Miljana Djordjević, Danijela Kričak, Gergana Grozdanova, sestre Tančić, Belopalančanka Sonja Pejčić, igrale su možda svoj najbolji meč u poslednje vreme. Držale su razliku ! U 11.minutu bilo je 10:5, u 18. i dalje ubedljivo 14:9 za Pirot.

Kada se to najmanje očekivalo, pad, ponovo pad u igri i u 28. minutu samo 17:15.

Ipak, bilo je to najbolje prvo poluvreme u ovoj sezoni. Očekivali smo dobar razgovor u svlačionici, dogovor, mirnu, sigurnu igru koja će doneti da se sačuva, čak i poveća prednost.

Vrbas je imao u svojim redovima "opasnu" Dušanu Kovačić, Jelenu Mažić, Zoranu Milić, u drugom poluvremenu "razbranila" se Ana Bulatović.

Gošće su u nastavku postigle prvi gol, što je "zamirisalo" da će biti problema.

Naše su odbile napade gošći i u 35.minutu vodile sa 21:18. Nova nada da će se tako nastaviti. Išlo je, medjutim tako do 41. minuta kada su Vrbašanke prvi put izjednačile na 22:22!!!

I onda novi sunovrat. Ruke su zadrhtale, izgubio se mir, koncentracija, panika na terenu, nervoza…

U tim trenucima dvojica sudija iz Niša, presudila su u nekoliko navrata, rekli bi da su ipak "toliko znali" ne bih da verujem u lošu nameru i ta isključenja poremetila su ritam.

Približavao se kraj, 50.minut 30:26 za ekipu Vrbasa. Da li je moguće iz pobede u poraz.

I tada, to samo naše mogu da onako padnu, ali i da se tako iznenada vrate. Kričak, Tančić, Djordjević i 30:30! Hajde, bar bod!

Medjutim, nije sreća, da li samo to, bila na našoj strani. Dušana Kovačić daje pobedonosni gol i Piroćanke tužne napuštaju teren!