10. decembar 2017. 11:20 Sport Pirot Plus Online

Prva liga Istok

11.kolo

Boljevac: RK Rtanj - ORK Pirot 27:21 (14:9)

Sastav: Uroš Ivanković 1, Petar Đurić, Đorđe Mitrović , Vuk Lilić, Dimitrije Cvetković 5, Aleksandar Nikolić, Mitar Stojanović, Veljko Živković, Jovan Petrović 2, Filip Kostić, Aleksandar Jelić, Saša Vuković 2, Miloš Gligorijević 5, Stefan Aleksić 6.
U zadnjem, 11. kolu jesenjeg dela prvenstva Prve lige istok ekipa RK Rtanj iz Boljevca savladala je rukometaše Pirota rezultatom 27:21, na poluvremenu 14:9. Utakmica je počela pola sata kasnije od predviđenog termina i ekipe nisu imale dovoljno vremena za zagrevanje. Na startu utakmice, rukometaši Pirota bili su slabi u odbrani i realizaciji. U prvom poluvremenu ponovo je blistao golman Aleksandar Jelić koji je odbranio više teških udaraca. Piroćanci su u drugom poluvremenu pokazali znatno bolju igru u odbrani, ali i napadu što je rezultiralo da u 41. minutu izjednače rezultat na 17:17, a potom i dođu u vođstvo sa 17:18. Sigurnost u odbrani ulio je i golman ORK Pirot Mitar Stojanović. Rezultat je bio izjednačen do 56. minuta kada je na insistiranje kontrolora igrač ORK Pirot isključen na 4.min. Taj trenutak je prelomio rezultat na utakmici i omogućio Boljevčanima da dođu do pobede.
Za igrača utakmice proglašen je golman domaćih Saša Petrović, a u ekipi ORK Pirot istakla su se
oba golmana kao i Jovan Petrović i Stefan Aleksić.

Prolećni deo prvenstva počinje 3.-4.marta 2018.godine.