Rukometašice Pirota odigrale dobro prvo poluvreme, vodile i na kraju – poražene!

22. oktobar 2021. 10:20 Sport Pirot Plus Online

Super B liga Srbije

4.kolo

Požarevac : Mladi radnik – ŽRK Pirot   39:35      ( 17:20  )

ŽRK Pirot : Čvorović, Rančić, Potić  1, Filipović, Ćirić 1, Selena Tančić 9, Simona Tančić 9,. Markov, Spasić 5 ,  Tolić, Drinić 9, Randjelović 1

Semafor :

Prvo poluvreme :5.min. 3:4,  10.min. 4:7,  15.min. 9:9, 21.min. 11:11, 26.min. 15:16, +

Drugo poluvreme : 35.min. 31:32, 37.min. 23:25,45.min. 29:24, 50.min. 33:26,  55.min.  35:29,

Sinoć kasno  stigao je mejl. Jesu naše rukometašice poražene, ali, s obzirom da se radi o trenutno prvoj ekipi na tabeli, rezultat govori da je naš tim odigrao dobro, makar u prvom poluvremenu.

Maku Ilić, predsednicu, probudio sam oko 11h. radila je u trećoj smeni.

Dobro je bilo.  Ponovo dobra igra u prvom poluvremenu. Kasnije, zbog čega tako “padnu” i  dozvole protivniku da nadoknadi prednost. Koncentracija, snaga, ne znam, tek  držale su se do 37 .minuta I od tada  je domaćin  poveo i završio sigurnom razlikom. Ističem Anju Spasić koja je postal  standardna prvotimka I igra sve bolje, Mila Potić takodje, Andrijana Randjelović. Očekujem da I Jana Rančić uskoro dobije minutažu , Svetlana Filipović, Teodora  Markov. Pored sestara Tančić, ističem I Anitu Drinić, koja je konačno odigrala onako kako zaista može ! Ivana Savić  nije putovala, ima obaveze na poslu što utiče na smanjen broj rukometašica na klupi, ispričala nam je Marija Ilić, predsednica Kluba.

Karakteristika utakmice je I veliki broj golova, što ukazuje na slabiju igru u odbrani. Kod domaćih se posebno izdvojila Jovana Jovanović, sa 13 golova .

U subotu 23.oktobra se igra 5. kolo SBRL, ŽRK Pirot je domaćin ekipi ŽRK ''Pančevo''. Utakmica je od 18:00.

U subotu 23.10. je 1. turnir Lige mlađih kategorija (igračice 2007 i mlađe). Turnir se održava u Boru.