REAGOVANJA: Protestni skup u naselju Provalija, Šađine vodenice: Nećemo dozvoliti da narušavaju zdravlje naše dece!
Muka i strah okupili su stanovnike dela Provalije, Šađine vodenice.
Naime, Telekom je, nadomak njihovih kuća, podigao stub bazne stanice. Kako trenutno izgleda, pretpostavljamo da su radovi pri kraju.


U nastojanju da ne samo zaustave dalje aktivnosti, već i da traže izmeštanje, okupili su se danas (četvrtak, 28. maj) stanovnici ovog Naselja.
Stub zaista izgleda kao da ga je neko iz vazduha spustio ljudima između spavaćih soba, dvorišta, odmah do glavne ulice.
Okupljeni su nezadovoljni ponašanjem gradskih vlasti, predsednika Mesne zajednice. Kažu da ih niko nije obavestio, Telekom kao finansijer, Savet MZ.

Oglasio se i Dejan Pančić, odbornik "Najbolje za Pirot" u Skupštini grada.
Čuli smo još neke detalje i dileme. Saša Todorović je pokazao peticiju s potpisima oko 400 građana.


Već sutra će biti upućeno pismo Sari Pavkov, ministru Ministarstva zaštite životne sredine, Gradskoj upravi, kao Telekomu i okružnom inspektoru za zaštitu životne sredine.
-
11. jun 2026. 13:03 Niko zadovoljniji od nas, verujte! Danas još dva pisma i nekoliko mejlova i poruka. Zadovoljstvo, naravno, zbog poverenja koje nam ukazujete, mada, nismo mnogo "radosni" sadržajima koje nam &... -
10. jun 2026. 11:05 JKP „Regionalna deponija Pirot“ ostvarila je značajan korak u unapređenju svog društvenog odgovornog i održivog poslovanja pristupanjem globalnoj inicijativi UN Global Compact. Reč ... -
05. jun 2026. 11:10 Svečanom dodelom nagrada završen je tradicionalni EKO konkurs koji Javno preduzeće Regionalna deponija Pirot organizuje povodom Svetskog dana zaštite životne sredine.Konkurs je bio ... -
05. jun 2026. 00:19 Regionalnoj deponiji Pirot danas je u Sremskim Karlovcima uručeno priznanje „Zeleni list“, koje tradicionalno dodeljuju Radio Beograd i Pokret gorana Vojvodine za doprinos zaštiti životne sredine i ...







