Radnički završio takmičenje u Kupu. "Lako ćemo" se ne igra ni na pesku

03. avgust 2022. 20:38 Sport Pirot Plus Online

Kup FS RIS – četvrtfinale

Pirot : Radnički – Brzi Brod 2:3 (0:3)

Stadion kraj Nišave

Gledalaca 200

Sudije: Nemanja Mitrović (Prokuplje), Lazar Milojković (Niš), Jovan Milić (Prokuplje)

Radnički: Marmović, Antić, Petrov (Mitov) , Dojkić, Djurović, Adžibaba ( Petrović ) , Stojanović, Ignić (N.Mančić) Kamenović, Janković , Ristov ( Stojanov) ,

Strelci 0:1 Smiljković 5 min. 0:2  Mitrović 19.min. 0:3 Smiljković 21. Min. 1:3  Djurović u 58. 2:3 Dojkić u 88.

Ne može to tako. Igra lako ćemo ne porolazi ni na pesku na morskoj obali. Tako je pirotski tim ušao u meč i za 21 minut dao "tri", a ne dva topa fore gostima. A posle je bilo "drž' ne daj".

………………………………………………………………………..

Tako je kako je! Počelo je ne samo po užasnoj temperaturi od 35 stepeni, već sa 20 katastrofalnih minuta domaćih, kada su gosti prigrlili poklone odbrane protivnika.

5.ninut 0:1 Goool Smiljković

Korner sa desne strane, lopta se "šunjala" u petercu, mogao je svako da je dohvati, ali je najsnalažljiviji bio Smiljković i "ćušnuo" u mrežu.

Minut kasnije golman Stefanović je kao poslednji igrač u odbrani srušio Božovića i dobio crveni karton.

Iako su gosti imali igrača manje ništa se nije menjalo.

Njihova igra sa devet igrača u dva bloka i Mitrovićem napred, uspevala je da rešava lagane napade opuštenih pirotskih fudbalera.

19.min. Goool Mitrović 0:2

E sad već postaje ozbiljno. Mitrović je bio sam i kao na treningu "uvežbavao" udarac iz daljine. Niko ga nije ometao i lopta se "zarila" u levom Markovićevom uglu.

Domaći su napadali, u stilu, lako ćemo, sad ćemo da ga damo, ali izmedju parkiranih autobusa se nije moglo.

Da bi fudbal ponekada bio bezočna igra, pokazalo se u 21.minutu

22.minut Goool Maljković 0:3

Sad i više nikada talentovani Maljković neće iz mrtvog ugla naći prolaz izmedju Markovića i stative. Tridesetak centimetara.

Sve do kraja prvog dela nije bilo vredno pomena. Sve se dogadjalo pred golom vremešnog Ivana Djordjevica  koga je arbitar često tolerisao, jer je baš u godinama i treba mu vremena da ispuca loptu.

Vredan je pomena i tajm aut da se fudbaleri osveže.

Veliki teren, toplo vreme, doprinelo je da umorni gosti postave još neki "minibus" pred golom.

Kontranapada iz prvog poluvremena bilo je sve manje, a vižljasti Mitrović je izašao i tako rešio bar jedan problem domaćoj odbrani.

58.min. Goool  Djurović  1:3

Odbijena lopta na deset metara, Djurović je kroz "gustu šumu" uspeo da nadje lopti put do mreže. Konačno, gol!

I od tada, do kraja, videli smo upornu borbu iznemoglih Brodjana, temperamentnog "malog Diksona", koga sam tek na kraju prepoznao, i uzaludne kombinacije fudbalera Radničkog, koje apsolutno nisu imale smisao.

I na kraju, još jedan gol.

88.min- Gool Bojan Dojkić 2:3

I bi to sve. Te kup utakmice malih timova, nažalost i Radnički igra četvrtfinale regionalnog kupa, obično se komentarišu na različite načine. Lazarević je komentarisao da je to sledeće kolo Kupa loše odabrano, za tri dana pre početka… Bilo kako bilo, Kup – je Kup i treba ga igrati muški.

Sve čestitke Bordjanima na pobedi. "Mali Diskon" ima ovde nekoliko interesantnih igrača za taktiku koju želi, pre svih ova trojka napred Spasić, Mitrović, Smiljković, koja će na gostovanjima mučiti domaćine.

Goran Lazarević naravno da nije zadovoljan. Kada bih mogao da merim njegovo nezadovoljstvo, stekao sam utisak da ga više brine igra, pristup, ali i kvalitet nekih igrača.

I na kraju, tokom utakmice dobio sam parove, izvučen je žreb.

Ovo su prve četiri utakmice Radničkog, sutra ostalo!