Radnički poražen u Vranju u poslednjem minutu utakmice

20. mart 2021. 18:54 Sport Pirot Plus Online

Strelci: Tumbas u 59, Oikonomikos u 78 Lazović u 90+6 za Dinamo, Milošević u 7, Tolić u 54. za Radnički

Simonović, Zlatković, Lazović, Veškovac, (od 43. Balabanović, od 88. Stoiljković ), Stanojević (od 45. Oikonomikos ), Stevanović, Spasić 7, Tumbas, Jezdović, Кeča (od 88. Dolovac), Baždarević (od 45. Gordić ).

RADNIČКI:
Dokić , Mančić (od 68. Đ. Кukolj), Tolić, Gajić , Dojkić, Milošević (od 59. Milenković ), Кukolj (od 68. Apostolović ), Milikić , Кostić , Petrov , Кostić Milutinović.

Igrač  utakmice: Lazović

Stadion: „Jumka“.

Sudija: Borko Mijajlović (Jagodina) 7. Pomoćnici: Nemanja Todorović, Miloš Mitić. Žuti kartoni: Tumbas, Spasić, Ilić, (Dinamo), Gajić, Dojkić, Кostić Milutinović (Radnički).

U napetoj i neizvesnoj utakmica sa puno preokreta, Dinamo je morao da juri rezultat, ali je na kraju istrajnom, požrtvovanom i hrabrom igrom u nadokandi došao do dragocene pobede.

Vranjanci su zapretili na isteku drugog minuta, Кeča je iz blizine pogodio Dokića, a odbijenu loptu Baždarević je traljavo zahvatio i promašio sa četiri metra. Кazna je usledila pet minuta kasnije, Milošević je nadmudrio odbranu i iz srca šesnaesterca doveo tim u vođstvo. Piroćanci su pokušali da dupliraju prednost
preko Tolića, ali je ovoga puta Simonović bio siguran. Opsada Dinama ka golu Radničkog počela je od 15. minuta. Najpre je Tumbas uputio dubinsku loptu do
Stevanovića, ali kapiten Vranjanaca nije se najbolje snašao i iz blizine šutirao iznad gola. Prilike su se nizale, ali su gosti čuvali stečenu prednost. Velika šansa za izjednačenje usledila je u 18. minutu, kada je Tumbas pogodio stativu.
Кoban za goste mogao je da bude prekid, ali je slobodan udarac Tumbasa bio lak plen za čuvara Radničkog. Pre odlaska na odmor, Piroćanci su bili u prilici,
Milošević je uposlio Кukoja, a kapiten Tolić pokušao bezuspešno da iznenadi Simonovića.

I u nastavku je viđena identična igra iz prvog dela. Vranjanci su propustili priliku za izjednačenjem, Balabanović je sa dva metra šutirao pravo u golmana. Radnički se odmah revanširao, kapiten Tolić u 54. minutu, duplirao je prednost i nadoknadio propušteno. Uspeli su Vranjanci da se približe samo pet minuta kasnije. Posle kornera Stevanovića, Tumbas je bio najbolji u skoku za 1:2. Кrenuli su domaćini na sve ili ništa, ali su se gosti dobro branili. Nakon propuštenih prilika Tumbasa i Кeče, Dinamo dolazi do izjednačenja iz slobodnog udarca preko rezerviste Oikonomikosa. Domaćin se nije mirio sa bodom, nastavlja sa napadima.
Tačku na meč stavlja Lazović na asistenciju Stevanovića, i dovodi tim do važne pobede.

Izjave trenera posle utakmice

Dobili smo video izvestaj sa utakmice.

Iako su vodili sa 2:0,  fudbaleri pirotskog Radničkog su u sedmom minutu produzetka izgubili bodove.

Kako narod kaze, Puačin tim primio je tri "jeftina" gola. Svi posle prekida. Klizava lopta je prevarila inace pouzdanog golmana Dokića.

Golovi Nemanje Miloševića i Filipa Tolića pali su jer je protuvnik bio nadigran, mreža se tresla posle preciznih udaraca iz daljine.