Radnički osvojio bodove za overu jesenje šampionske titule! Zasluženo!

19. novembar 2022. 16:24 Sport Pirot Plus Online

Knjaževac: Timočanin - Radnički 0:2 (0:2)

Timočanin: Nakić, Raelović, Zdravković, Cujić, Radosavljević, Videnović, Ristić, B.Nikolić, Baltić, U. Nikolić, I. Jovanović.

Rezerve: Dišić, Mišić, Stojanović, Stojadinović, Božić, Kostić, Živić;

Radnički: Ilić, Stojanov, Dojkić, N. Petrović, B. Mančić, Adžibaba, A. Petrović, Petrov, Đurović, Stojanović (Ignić), N. Mančić (Ristov);

Rezerve: Marković, Ristov, Ignić, Antić, Stamenković, Tošić, Janković;

Strelci: 0:1 Darko Stojanović u 17. minutu i 0:2 Nemanja Mančić u 30. minutu.

Igrač utakmice: Nemanja Mančić (Radnički Pirot)

Sudije: Petar Živić (Kruševac), Milan Milenković (Niš), Vladimir Nikodijević (Ćuprija), Miloš Grujičić;

Delegat: Ljubiša Stančulović, kontrolor Ivan Radosavljević;

Radnički je jesenji prvak. Titulu je overio u Knjaževcu i tako ostvario rezultat od 12 pobeda u prvenstvu u kojem je iz meča u meč dokazivao svoje vrednosti.

Na razloge tri neuspešne igre više se nećemo vraćati. Tim bez pet povređenih ili kažnjenih igrača, sa inače smanjenim rosterom, nije mogao više ni bolje.

U Knjaževcu je uvek bilo zanimljivo, ali i neizvesno. Iako je Knjaževac grad sa dosta Pioroćanaca, iako je Radnički u ovom gradu izuzetno poštovan tim, dole na terenu uvek je bilo borbeno do poslednjeg trenutka.

Jeste za domaćina neigranje neumoljivog golgetera, i dalje popularnog Miloša "Popaja" Stojanovića predstavljalo hendikep, ali žilavi domaćin nije lako prodao kožu!

Ovo je utisak mog druga iz mladosti, Piroćanca Stevice Josifovića, koji je izveštavao sa ove utakmice. Sve što budemo objavili je od reči do reči njegovo.

Radnički je u prvih pet minuta krenuo ofanzivnije, ali su prvu priliku imali domaćini.

1. minut Baćo Nikolić izašao je sam pred  gol Radničkog, Stefan Ilić je sačuvao gol.

10. minut Prvi korner za goste, gužva pred golom, Boža Mančić pravi faul u napadu. Ističe se Neca Mančić brzim prodorima.

17. minut Prodor Filipa Stojanova po desnoj strani, povratna lopta po zemlji, Darko Stojanović je sa 7 metara pogodio mrežu!

17. minut GOL Darko Stojanović 0:1

19. minut Ponovo gol šansa za ,,bele". Nakić, golman domaćih, bio je brži od Đurovića.

30. minut Ponovo je Stojanov odlično prošao po desnoj strani, ubacio na desetak metra loptu Nemanji Mančiću, koji je snažno šutirao i golman Timočanina bio je nemoćan!

30. minut GOL Nemanja Mančić 0:2

32. minut "Bomba" Alekse Petrovića sa 30 metara, lopta tik iznad prečke.

39. minut Šansa za domaće. Posle kornera je Ivica Jovanović šutirao glavom, ali kraj gola.

43. minut Još jedan uspešan prodor Nemanje Mančića, ali je golman domaćih dobro reagovao.

Utisak posle prvog poluvremena jeste da je Radnički bolji, kako i priliči lideru. Gosti su "pokrivali" svaki deo terena i nisu dozvolili domaćinu da se razmahne. Kontrolisali su igru i stvorili veliki broj prilika.

Kiša je počela da pada od prvog trenutka nastavka. Bilo je sve teže za igru. Vlažno, klizavo, uz sve to i veoma hladno.

46. minut Prilika za goste, tražili su penal, sudija je samo raširio ruke i pokazao da se igra nastavi.

54. minut Đurović izašao sam ispred golmana Nakića, loše je zahvatio loptu i Nakić je odbranio.

63. minut Rezervista Timočanina Živić šutirao je glavom pored gola. Domaći su se oslobodili pritiska i krenuli u napade.

68. minut Ivica Jovanović iskosa sa pet metara šutira pored gola.

Domaći i dalje imaju inicijativu. Kao da im ovakvi vremenski uslovi, ali i nešto mirnija igra Radničkog odgovaraju.

Poslednjih petnaestak minuta protekli su u napadima Radničkog.

84. minut Dve prilike za Đurovića ostaju neiskorišćene.

90. minut Denis Ristov, majstor za slobodne udarce, odlično je centrirao, ali prilika nije iskorišćena.

Radnički je, da ponovimo, ostavio snažan utisak. Fudbaleri Gorana Lazarevića  pružili su maksimum i u veoma fer i korektnoj igri, u teškim uslovima "overili" dobre igre ove jeseni i prvi završavaju polusezonu.

Pozdrav pirotskim ljubiteljima fudbala od Piroćanca, Stevice Josifovića, "na privremenom radu" u Knjaževcu.