Ržanci ubedljivo prvi. Cilj, za dve godine – Zona Istok!

16. novembar 2021. 10:24 Sport Pirot Plus Online

Fudbaleri Mladosti iz Poljske Ržane ubedljivo su osvojili titulu jesenjeg prvaka u Gradskoj ligi.  Rezultat nije slučajan. Mesna zajednica sela, ljudi u Klubu, meštani, bili su zainteresovani da se fudbal na najbolji način vrati u ovo selo. Poljska Ržana je  dala veliki broj  kvalitetnih fudbalera.

Ržanci su bez poraza  osvojili prvo mesto.  Znali su da lepo proslave i najavili da će organizacija rada u Klubu  biti još bolja. Planiraju se pojačanja, jer u ovom selu žele da se za dve godine plasiraju u Zonu Istok.

Pohvale zaslužuje i Temac, dok se od Čivličanaca očekivalo da ponove igre iz  prošle sezone.

U prvom delu prvenstva ostalo je  da se odigra još nekoliko utakmica.

Gradska liga  Pirot

11.kolo

Mladost (Poljska Ržana) - Sloga (Veliko Selo – Mali Jovanovac)  5:1 (2:0).

Mladost:1-Vidanović M; 2-Tanić ; 5-Đorđević (od 60’ Pavlović); 6-Žunić; 7-Rančić (od 70’ Tasić); 8-Milić (od 70’ Vidanović P.); 9-Ivanov; 10-Jovanović; 14-Dimitrijević (od 60’ Najdanović); 16-Gogić; 32-Zlatkov (od 46’ Kovačević).

Sloga: 1-Marković; 3-Marinković; 5-Vlatković; 6-Dončić (od 66’ Vlatković); 7-Jotić; 8-Dončić; 9-Đorđević; 10-Manić; 11-Krstić (od 57’ Mančić); 14-Antić; 15-Anđelković .

Igrači utakmice: Ivanov-Dimitrijević (Mladost)

U poslednjem  kolu jesenjeg dela šampionata  lider na tabeli ekipa Mladost iz Poljske Ržane  dočekala je tim Sloge iz Velikog sela.

Od samog starta meča  ekipa Mladosti je krenula silovito  na gol protivnika što je rezultiralo ranim golovima.

Igrao se 9. minut kada je posle solo prodora Ivanov  odlično  na drugoj stativi uposlio  danas raspoloženog  Dimitrijevića I to je bilo  1:0 za domaćina.

Gostujući  sastav je posle  početnog  vraćanja  lopte  sa  centra  morao  opet da vadi   loptu  iz mreže. Posle  nespretne reakcije golmana gostiju,  Rančić je duplira prednost domaće ekipe.

Do kraja  poluvremena  bilo je šansi  na obe strane ali su mreže mirovale. Treba napomenuti  da je gostujući sastav imao odličnu priliku posle centaršuta na  drugoj stativi  sam se našao napadač  Sloge ali je njegov udarac  glavom završio preko gola.

Na poluvremenu trener domaćih,  u svlačionici je ostavio Zlatkova , kojeg je zamenio Kovačević što se ispostavilo kao  odličan  potez. Već na samom startu drugog delai gre Kovačević dijagonalom pronalazi Ivanova koji odličnim  udarcem savladava golmana gostiju. Bilo je  I to je 3:0 u 46. minutu za domaćina.

Igrao se 50. minut kada je posle ubačene lopte sa leve strane do tada odlični Žunić u stilu rasnih golgetera smešta loptu glavom u svoju mrežu i postavlja rezultat na 3:1.

U 64. minutu posle starta Pavlovića lopta stiže do Dimitrijevića koji vara jednog igrača domaćih i odličnim udaracem vraća prednost svom timu od 3 gola razlike.

Samo pet minuta kasnije Ivanov prati „u stopu“ Dimitrijevića i on upisuje svoj drugi gol na meču za 5:1.

Do kraja meča rezultat se nije menjao, domaći sastav je odličnom igrom po celom terenu pokazao da je zasluženo lider na tabeli sa 10 uzastupnih pobeda, sa najviše postignutih golova (32) i najmanje primeljnih (5). Ekipa Sloge je pretila golu Vidanovića samo iz prekida, što je na dašanjem meču bilo dovoljno za taj jedan autogol Žunića.

Sudijska trojka na visini zadatka, bez mnogo posla na današanjem meču.

………………………

FK Temac -  FK Nišavac

FK Nišavac  : Milan Ćirić(GK), Milan Stojanović, Stefan Ćirić(C) , Andrija Ćirić, Nemanja Ćirić, Marko Popovic, Miloš Marković, Dejan Stanković, Žarko Džunić, Nikola Todorović, Miloš Pešić

Dobra utakmica sa dosta prilika na obe strane.

Gostujuća ekipa od samog početka kreće sa ofanzivnom igrom i presingom po celom terenu.

Gosti dolaze do pogotka u 25 minutu greskom odbrambenih igrača domaće ekipe i sjajnim pogotkom Miloša Pešića.

Drugo poluvreme je krenulo istim tempom uz nekoliko žutih kartona na obe strane.

U 75'' minutu domaća ekipa dolazi do izjednačenja. Domaćin je imao šanse da dodje do 3 boda ali je odbrana gostujuće ekipe sjajno obavila svoj deo posla i golman gostiju je spasio mrežu u par navrata.