PU Pirot, nedeljni izveštaj: Kontrolisano 865 vozača, otkriveno i sankcionisano ukupno 399 prekršaja

29. jun 2026. 09:38 Gradska hronika Pirot Plus Online

Policijska uprava u Pirotu obaveštava građane da se u proteklih 7 dana (22.06 – 28.06.2026. godine) na teritoriji Policijske uprave u Pirotu, dogodilo 11 saobraćajnih nezgoda, od toga 4 sa povređenim licima, u kojima su 6 lica su zadobila lake telesne povrede i 7 saobraćajnih nezgoda sa manjom materijalnom štetom.

U istom periodu, na području Policijske uprave u Pirotu, kontrolisano je 865 vozača, kojom prilikom je otkriveno i sankcionisano ukupno 399 prekršaja, od toga 8 prekršaja upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola i 1 prekršaj upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci, od čega je 1 vozač zadržan u prostorijama za zadržavanje Policijske uprave u Pirotu, 213 prekršaja prekoračenja dozvoljene brzine kretanja vozilom, 23 prekršaja nepropisnog parkiranja, 77 prekršaja nekorišćenja sigurnosnog pojasa na način koji je predvideo proizvođač vozila i 77 ostalih prekršaja.

U toku je letnja turistička sezona koja podrazumeva veći protok saobraćaja, veći tranzitni saobraćaj, povećan umor kod vozača, naročito u ranim jutarnjim časovima, kao i veće prisustvo dece u saobraćaju u svojstvu putnika. Poštujte propise, budite obazriviji vozači kada je u vozilu dete, izbegavajte nepotrebna preticanja i neprilagođene brzine, jer značajno povećavaju rizik za nastanak saobraćajne nezgode i težinu posledica. Prevozite decu na propisan način, uz upotrebu bezbednosnog sedišta ili podmetača, u skladu sa visinom deteta, na način kako je predvideo proizvođač vozila.

Policijska uprava u Pirotu apeluje na građane da prilagode brzinu kretanja vozilom i povećaju opreznost u saobraćaju, kao i da poštuju sva pravila saobraćaja kako bi stanje bezbednosti učesnika u saobraćaju bilo što povoljnije.

U navedenom vremenskom periodu policijski službenici opšte nadležnosti intervenisali su u 129 slučajeva po prijavama građana.

* Policijska uprava Pirot