Prve večeri na Salonu knjige promovisan roman dobitnika NIN-ove nagrade, Darka Tuševljakovića

06. februar 2026. 20:56 Kultura Pirot Plus Online

Posle svečanog otvaranja 27. Salona knjige i grafike u Pirotu održana je promocija romana "Karota", za koji je autor, Darko Tuševljaković, dobio NIN-ovu nagradu.

Tuševljaković je u izjavi za medije istakao da mu mnogo znače nagrade koje je dobio. Kada je u pitanju NIN-ova nagrada, rekao je da je najveća čast kada se osvrnete na spisak dobitnika NIN-ove nagrade i kada shvatite da ste sada i vi na njemu, to piscu najviše znači. Inače, "Karota" je u mnogim aspektima vezana za njegovu biografiju i nešto što je doživeo pre tridesetak godina. 

Što se tiče daljeg stvaralaštva, Darko Tuševljaković kaže da će sada napraviti pauzu u pisanju, ali će u narednih nekoliko meseci razmišljati o pisanju nečeg ambicioznijeg. 

Pored autora o romanu je večeras govorio i prof. dr Aleksandar Jerkov. 

U subotu na Salonu knjige i grafike u 18 časova biće predstavljene knjige Dejana Stojiljkovića, "Dorćolski rekvijem" i "Čuvar prelaza".