Prioritet sindikata rešavanje pitanja statusa radnika Prvog maja
Posle objavljivanja javnog poziva za prodaju dela pokretne I nepokretne imovine IO Prvi maj, od strane Agencije za privatizaciju, oglasili su se I predstavnici Samostalnog sindikata. Rodoljub Ćirić, predsednik Okružnog veća u izjavi za Plus radio kaže da su napori Sindikalne organizacije fabrike ali I viših organa Samostalnog sindikata pre svega usmereni na rešavanju problema statusa radnika
- Cilj Sindikata je da budući partner preuzme što veći broj, pre svega, proizvodnih radnika, a ukoliko ima tehnoloških viškova insistiramo na izradi kvalitetnog socijalnog programa. Mi ne tražimo ništa bolji socijalni program od onog koji je ponudjen radnicima Niteksa, a to znači 300 evra po godini radnog staža, kaže Ćirić.
To će, prema Ćirićevim rečima, biti obaveza Agencije za privatizaciju, odnosno buduće Vlade RS, s obzirom da je Prvi maj u postupku restrukturiranja I jednim delom u vlasništvu države. S druge strane sindikat nastoji da se sva ta pitanja regulišu pre zaključivanja kupoprodajnog ugovora.
-
19. jun 2026. 14:06 U Pirotu je danas održan sastanak poslodavaca, u organizaciji Unije poslodavaca Srbije, sa ciljem razmatranja aktuelnih izazova sa kojima se poslodavci suočavaju u svakodnevnom poslovanju, kao i ... -
17. jun 2026. 14:40 Poljoprivredna savetodavna stručna služba Pirot organizovala je, po tradiciji, Dane polja strnih žita.I ove godine, na imanju Poljoprivredne stručne službe gde se nalaze i ogledne njive, okupio se ... -
11. jun 2026. 12:30 Danas je održana sednica Socijalno-ekonomskog saveta grada Pirota.Sednici su prisustvovali svi članovi Saveta, a predsedavajući Nenad Petrović, prokomentarisao je neke od značajnijih tačaka, koje su ... -
05. jun 2026. 13:05 Javni poziv za realizaciju obuka na radnom mestu i dalje je otvoren, a odnosi se na sve poslodavce koji imaju potrebu za kvalifikovanom radnom snagom. Ovaj poziv biće otvoren sve do utroška ...







