Premijerno odigrana predstava „Ludilo u dvoje“
Na kamernoj sceni Narodnog pozorišta Pirot večeras je domaći ansambl izveo premijerno predstavu „Ludilo u dvoje“.
Komad je režirao David Alić po originalnoj drami apsurda Ežena Joneska.
U predstavi igra troje glumaca. Priča je smeštena u sred građanskog rata, govori o dvoje ljudi koji žive zajedno 17 godina i stalno se svađaju. Par igraju Saška Stojanović i Aleksandar Radulović.
Glumac Aleksandar Radulović je, po završetku predstave, u izjavi za medije govorio o svom doživljaju komada. Priča predstavlja dvoje ljudi u ratu, dvoje nezadovoljnih, kaže Radulović i ističe da je ovo pojačano apsurno stanje svih nas u današnjem društvu.
Reditelj David Alić rekao je da je svestan problematike da je publiku teško usmeriti ka apsurdu, ali se nada da će pirotska publika što više gleda više razumeti komad. Inače, na predstavi su radili jako dugo zbog različitih problema, ali Alić dodaje da je posle svega izuzetno srećan.
-
19. jun 2026. 12:25 Lepo! Sve za sela na Staroj planini!Nema, zaista, lepšeg nego kada se neko javi sa planine, iz nekog sela informacijama da je selo oživelo, da se ljudi vraćaju makar na odmor, da ... -
19. jun 2026. 11:09 Manifestacija "Istoriji na dar" u organizaciji Istorijskog arhiva u Pirotu i Udruženja istoričara Pirota već šesti put na kraju školske godine okuplja i nagrađuje najuspešnije ... -
18. jun 2026. 09:20 U utorak 23.juna u Galeriji Čedomir Krstić u Pirotu biće otvorena je izložba Jugoslovenski period Likovne kolonije Sićevo - izbor dela iz fonda Galerije SLU Niš, autorke Emilije Bilić, vi&... -
16. jun 2026. 10:55 U danima kada je cela planeta u znaku Mundijala, ljubitelji fudbala u dvorištu Istorijskog arhiva u Pirotu mogu pogledati foto-dokumentarnu izložbu o istorijatu FK Radnički Pirot.Kroz ...







