Prema izveštaju za prošlu godinu na evidenciji Centra za socijalni rad 5747 lica, među njima 746 deteta
Na poslednjoj sednici Skupštine grada data je saglasnost na izveštaje o radu ustanova za 2024. godinu, među kojima je i Centar za socijalni rad Pirot. Tim povodom razgovarali smo sa direktorkom Marijom Vasić.
Izveštaj Centra za socijalni rad za prošlu godinu se razlikuje od prethodnih jer su, kako je objasnila direktorka, želeli da kvalitetnim sagledavanjem skrenu pažnju na rad Centra i javna ovlašćenja, s obzirom na to da se centri za socijalni rad često kritikuju jer se ne zna koje su nadležnosti ustanove i gde su granice odgovornosti.
Na kraju godine, prema izveštaju o radu, na evidenciji Centra za socijalni rad bilo je 5.747 lica. Najveću grupu čine odrasla lica 2.863, starije osobe 1.086 lica i deca 746. Direktorka Marija Vasić je naglasila da broj dece ukazuje da je potrebno da se sve institucije uključe i ozbiljno pozabave zaštitom najboljeg interesa dece.
S obzirom da Centar za socijali rad ima granice profesionalne odgovornosti, nema nadležnosti u domenu zdravstvene zaštite, sudskih odluka i drugo, na osnovu evaluacije koju su uradili Centar je programskim aktivnostima predložio razvoj određenih usluga koje bi poboljšale kvalitet života građana, rekla je direktorka Marija Vasić.
-
16. maj 2026. 23:29 U ponedeljak, 18. maja, ispred Doma kulture Pirot biće održana humanitarna akcija za pomoć Miroslavu Dubovi.U akciji će učestvovati oko 10 frizera i kozmetičara koji će svojim radom podržati ovu ... -
16. maj 2026. 12:05 U krugu fabrike Tigar tajers, kompanije Mišelin Srbija, danas se održava Porodični dan zdravlja i bezbednosti. Cilj ove tradicionalne manifestacije je ukazivanje na značaj lične odgovornosti i ... -
15. maj 2026. 12:54 Na završnom forumu projekta „Izgradnja građanske platforme – model za učešće lokalne zajednice u upravljanju prekograničnim zaštićenim područjima“, realizovanog ... -
15. maj 2026. 11:49 Udruženje "Žena uz ženu" organizuje karavan besplatnih ultrazvučnih pregleda dojki pod sloganom „Budi divna prema sebi. Pregledaj se“.Ova inicijativa ima za cilj da poveća svest o značaju ...







