Proces izdavanja građevinskih dozvola mnogo jednostavniji i sve funkcioniše bez problema

Pirot je uvek bio u vrhu po brzini izdavanja građevinskih dozvola i po gradnji, kaže Zoran Krstić, načelnik Odeljenja za urabizam i stambeno komunalnu delatnost. Otkad je doneto novo zakonsko rešenje svi rokovi se maksimalno poštuju, ističe Krstić i dodaje da je od 1. januara 2016. godine podneto 97 zahteva za izdavanje građevinskih dozvola, a 69 je izdato i da je podneto 155 zahteva za odobrenja, što je kraći postupak dobijanja dozvole, a izdato je 116.
Sadašnja procedura podnošenja zahteva i izdavanja građevinskih dozvola je mnogo jednostavnija nego što je to bio slučaj ranije, naglasio je Krstić.
Kada je u pitanju ozakonjenje objekata Zoran Krstić kaže da je proces produžen i na tome će se raditi u naredne tri godine. Popis je u gradu završen i ostalo je još malo posla u nekim selima.
Krstić je istakao da ovim Zakonom o ozakonjenju objekata nije intencija da se objekti ruše već da se uđe u postupak ozakonjenja i nema razloga da građani brinu zbog toga. Novim zakonom je već ozakonjeno oko 200 ranije nelegalno izgrađenih objekata.
-
04. jul 2025. 12:45 Danas je održana sednica Skupštine grada koja je započela razmatranjem Odluke o prestanku mandata odbornika zbog preuzimanja posla, odnosno, funkcije koja je u skladu sa zakonom nespojiva sa ... -
04. jul 2025. 12:24 Na današnjoj sednici Skupštine grada doneta je Odluka o sprovođenju javnog konkursa za izbor direktora javnih preduzeća JP “Komunalac” Pirot, JP “Vodovod i ... -
04. jul 2025. 11:30 Na početku današnje sednice Skupštine grada, predsednica Skupštine, Dragana Tončić, upoznala je odbornike sa odlukom odbornika Čedice Džunića da podnosi ostavku na mesto ... -
04. jul 2025. 11:08 Povodom Nacionalnog dana Arapske Republike Egipat, sinoć je u rezidenciji egipatske ambasade u Beogradu svečanom prijemu ispred grada Pirota prisustvovao Milan Petrović, član gradskog veća.Arapska ...