Potpisan Memorandum o razumevanju o gasifikaciji opštine Pirot
Juče je u Sofiji potpisan Memorandum o razumevanju između bugarske kompanije "OVERGAZ Ink" iz Sofije i Opštine Pirot. Memorandum su potpisali izvršni direktor OVERGAZ-a, Sašo Dončev, i predsednik opštine Pirot Vladan Vasić.

Strane potpisnice su utvrdile postojanje zajedničkog interesa i spremnosti za uzajamnu saradnju u oblasti gasifikacije opštine Pirot te će se, u skladu sa tim, u narednom periodu početi sa konkretnim aktivnostima u cilju realizacije ovog projekta
- Pirot se nada da će izgradnja gasovoda MG10 uskoro početi i da će stvoriti nove šanse za razvoj naše opštine. U tom cilju želimo da sagledamo mogućnost sekundarne gasifikacije, tj. priključaka naše Toplane, većih potrošača kao što su škole i deo privrede! U tom cilju treba sagledati potencijalne potrebe i plan gasifikacije izjavio je Vladan Vasić, predsednik opštine Pirot nakon potpisivanja memoranduma o razumevanju.

-
23. jun 2026. 13:35 U Staklenoj sali Multifunkcionalnog centra u Pirotu dodeljene su nagrade za učenike generacije i učenike koji su osvojili neko od prva tri mesta na republičkim takmičenjima. Grad Pirot nagradio ... -
22. jun 2026. 10:30 U sredu 24. juna biće održana sednica Gradskog veća. Nakon toga, za petak, 26. juna, zakazana je sednica Skupštine grada. Za ovu sednicu predložen je sledeći dnevni red: 1. Usvajanje Izve&... -
22. jun 2026. 10:00 Konkurs za sufinansiranje energetske sanacije porodičnih kuća i stanova, prema rečima gradskog energetskog menadžere, Bojana Ivkovića, praktično podrazumeva dva konkursa — jedan koji se odnosi ... -
18. jun 2026. 12:20 Grad Pirot 11. juna objavio je Javni konkurs za sufinansiranje aktivnosti iz Programa korišćenja sredstava Budžetskog fonda za energetsku efikasnost Grada Pirota za 2026. godinu.Predmet ovog ...







