Ponovo kvar i ponovo Kozaračka! Stanari šest sati bez vode. Zovite Plus onlajn, setila se jedna gospođa!
Subota!
Negde pre 16 sati stigla je poruka.

Subota, nije neki dan za pozive direktora, šefova.
Bio je potreban odgovor.
Javio se muški glas. Dogovorili smo ono "za pet minuta"!
Nisam mogao da čekam.
Kozaračka, poslednja zgrada desno ispred Starog groblja.
Morao sam ipak da kažem! Valjda je ovo jedan od životnih problema koji se tiče mnogih. Ili...
Ispred zgrade, za koju se zna da nije bilo vode, razgovarao sam osobom koja tu stanuje.
Smatrao sam da je, osim informacije o kvaru, trebalo reći i sve ono što prati ovakve nepredviđene neprijatnosti.

Naravno, nije bilo lako stanarima.
Nije bilo lako ni radnicima.

Rekao bih da je i ljudima koji ovde žive, jer - em su bili bez vode, em nisu znali kada će kvar biti otklonjen.
Da budem ličan, nije lako ni novinaru da ostavi subotnji ručak da reaguje na poziv ljudi zbog kojih inače mediji postoje.
Da li zbog štednje ili ko zna čega, a obaveštavanje ne postoji i narodu je, kao što vidite, ostalo ono što se decenijama zna!
- Zovite Nešu Pauna!
I eto - zvali su!
Zoran Nikolić, direktor JP Vodovod i kanalizacija, javio se nešto kasnije i objavio kako je došlo do oštećenja:
"Radnici na izgradnji gasovoda su prilikom radova oštetili kanalizacionu cev u Kozaračkoj ulici (zgrada 112 ili 114). Sami su sanirali to oštećenje ali, prilikom zatrpavanja, došlo je do kidanja spojnice na vodovodnoj cevi zbog čega je došlo do prekida vodosnabdevanja. Ekipa vodovoda je sanirala oštećenje!"
-
16. jun 2026. 13:52 Gradonačelnik Vladan Vasić danas je obišao radove na dogradnji Regionalne sanitarne deponije Pirot.Kako je Vasić ovom prilikom rekao, trenutno telo deponije u funkciji je od januara 2013. ... -
15. jun 2026. 12:08 U selu Vranište ovog vikenda okupio se veliki broj ljudi. Povod je za njih veoma značajan, uređeno je dvorište crkve, izgrađen letnjikovac, postavljena česma i dovedena voda do crkve.... -
15. jun 2026. 12:03 Šetam ja tako u subotu, prošlu, datum divan – 13. jun. Uvek tačno vreme oko podneva. Zamirisao Kej, pređem pešaški most i odlučim da, iako je "opeklo", siđem i, ... -
15. jun 2026. 09:54 Pre nekoliko dana stigao nam je mejl koji su poslali stanari u zgradi 1 u Svetozara Markovića.Stanari su zahtevali da se njihova imena ne pojavljuju. Poštujući njihovo pravo, a s obzirom da je ...







