Počela legalizacija oružja
Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije od 4. marta 2015. godine, u trajanju od tri meseca sprovodi zakonsku legalizaciju oružja.
Vlasnici oružja (fizička i pravna lica) mogu da predaju sve vrste oružja i municije najbližoj policijskoj upravi, odnosno policijskoj stanici bez dokazivanja porekla oružja i municije i neće odgovarati za neovlašćeno nabavljanje i držanje oružja.
Tokom zakonske legalizacije, fizička i pravna lica mogu registrovati oružje za ličnu bezbednost (pištolji i revolveri), lovačko oružje (lovačke puške i karabini) i sportsko oružje (malokalibarski pištolji i revolveri, malokalibarske puške i vazdušno oružje) za koje ne poseduju odobrenje Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije.
-
26. jun 2026. 13:24 Medijima se, nekoliko sati pre početka današnje sednice Skupštine grada, javio odbornik Čedica Džunić (Pirotska antikorupcija), najavivši da neće prisustvovati sednici, jer ne ... -
26. jun 2026. 11:23 Već po tradiciji, oko Vidovdana, okupljaju se meštani sela Bela kako bi u kotlićima "varili vasulj". Što na tradicionalni, a nešto i na moderan način.Ove godine će treća belska ... -
26. jun 2026. 09:11 Poliklinika Kardio Medika iz Niša, nakon zapaženog učešća na međunarodnom kongresu Challenges & Advancements in Cardiology: Cardio World Congress-2025 održanom prošle ... -
25. jun 2026. 13:24 Tehnička škola Pirot privodi kraju Erazmus+ projekat o veštačkoj inteligenciji “AI tools for VET schools”, koji realizuje sa partnerima iz Slovačke i Portugala. Tim povodom ...







