Pobeda je večeras bila bolja od igre. Teško bez Džonija. Ponekada je važno samo – osvojiti bodove

05. mart 2022. 21:02 Sport Pirot Plus Online

Druga Muška liga Srbije
Plej-of
4. kolo
Hala Kej
Pirot: KK Pirot : KK Železničar Čačak 79:72 (14:12, 17:21, 24:20, 24:19)

Semafor: 5. minut 7:3, 10. minut 14:12, 15. minut 28:27, 20. minut 31:33, 25. minut 42:40, 30. minut 55:53, 35. minut 62:58, 40. minut 79:72;

KK Pirot: Đonlić, Vranić 12 (2/2slb) 2tr, Filipović 14 (9/11slb) 1tr 8sk 6as, Pančić, Stanković 7 (2/2slb) 1tr 5sk, Vukićević 5 (1/2slb) 9sk 6as, Dimovski 8 (1/2slb) 1tr 4sk, Stepanović 8 (4/6slb) 11sk, Gašić 16 (4/6slb) 8sk 2blk, Petrović 9 (4/4slb) 3sk;

Izgubljene lopte: 10

Ima takvih mečeva koji se po svom sadržaju mogu teško objašnjavati u detalje. Večeras, naprosto to nije moglo, posebno u prvom delu jer su se ekipe utrkivale koliko u nekim nepotrebnim greškama toliko i u rezultatu.

Razloge smo pretpostavili, makar kada je Zoranova ekipa u pitanju.

Došli su iz Surdulice “ranjeni”. Posledice najveće imao je Nikola Djonlić. Zglob mu je poplaveo. A kada nema Džonija onda se retko može da ubaci “u petu” kada je najbitnije. Osetilo se i danas.

Uz to, Zoranovim momcima kao da je trebalo da pogledaju istini u oči, da moraju da “iskoče” da se trgnu i da poslednje minute odigraju kako su nas navikli!

U protivnom!

Sve tako išlo je negde do poslednjih nekoliko minuta, kada su, čini se i jedni i drugi osetili da mogu do bodova.

Tada je domaći tim odigrao jače u odbrani, Dule i Roko su s dve trojke uneli više energije,  rezultat se pomerio u našu korist.

Gosti u seriji promašaja doveli su sebe da od 64:61, kada je “raspucani” Aleksa Milošević (bravo) u seriji postigao svoju četvrtu trojku i zabrinuo sve nas na tribinama, zastanu i otvore vrata domaćinu da stigne do bodova.  Finiš je trebalo zabeležiti i pokazati vam.