Počinje prvenstvo u znaku obećanja, kamiona, aviona! Poruka iz Pirota: Ma ne to, samo neka se igra fudbal!

15. avgust 2025. 09:47 Sport Pirot Plus Online

Srpska liga istok, 1. kolo

Subota, 16.08.2025. od 17h

Ćuprija: Morava – Radnički

To je to! Što smo videli – videli smo, čuli smo mnogo toga i što je istinito, ali i strašnih glasina i poruka.

Ko je znao, ko je imao para, ljude, taj je ovaj događaj koji sledi, dočekao spreman i sigurno s posebnim planovima i ciljevima.

Ako je sve to u realcijama korektnog, naravno, svako pravo za svakog.

Radnički, naš "rođendanko" koji je u aprilu  ugasio 80 svećica, krenuo je da se sprema  glasno javljajući srpskoj javnosti.

Idemo da osvojimo prvo mesto i plasiramo se u Prvu ligu.

Ako sve to bude korektno, u granicama poštene fudbalske igre, neka bude. U protivnom, zna se, trebalo bi da u fudbalu pobedi najbolji!

Ruku na srce, nije skoro bilo tako.

Kao Radnički, tako su i drugi imali potpuno pravo da objave isto.

Neki su mahali parama, neki doveli pun minibus novih igrača, neki se uzdaju u, kao i uvek, neke iz senke.

Šta ćete! Srpski fudbal.

Ponavljam, to je to!

Od ovog vikenda sve će se videti tamo gde jedino može. Na terenima 16 klubova.

Savez je bio darežljiv, dao svima po deset novih lopti, sve u želji da ih podstakne da se njima igra pošteno!

Danas je u Radničkom održana Konferencija za novinare.

Samo telegrafski, pitanja ćete čuti, evo njihovih odgovora.

Boban Stanković, šef Stručnog štaba - da li je sve na svom mestu, prvenstvo počinje.

Petar Vojinović, fudbaler, da li je sve na svom mestu u ekipi?!

Luka Tanasijević, fudbaler, atmosfera u ekipi, da li ste spremni?

Petar Vojinović fudbaler: ne obaziremo se na druge!

Boban Stanković: obećavamo samo da ćemo da se borimo, ovo je Klub velike tradicije, ne mašemo milionima.

Petar Vojinović: samo regularno, drugi nas ne interesuju, poruke ne čujemo.

Slaže se i Tanasijević.

Luka Tanasijević: samo maksimum, borba na svakoj utakmici!

Boban Stanković, šef Stručnog štaba: veliki klub nosi velike pritiske, nosićemo se da ostvarimo planirano.

Ovo je prvi raport, bez mnogo priča, bajki, obećanja i pretnji. Ovde u Pirotu ljubitelji fudbala, nadajući se konačnom povratku u Prvu ligu, veruju i dalje, da se i zaista fudbal očistio od svega što ga je do sada napadalo, da neće biti tkzv. spoljnih uticaja i već napravljenih planova!

Stadioni, milioni, kamioni i avioni ne igraju fudbal!

Ne zaboravite to!