Počela sadnja novih 700 stabala na području grada, gradonačelnik apelovao da čuvamo stabla kako bi grad bio lepši i čistiji
Sadnjom 25 stabala - javora, liriodedrona i četinara u ulici Save Kovačevića danas je počela sezona sadnje. Ukupno će ove godine biti zasađeno oko 700 sadnica, nabavljenih zajedničkim sredstvima Ministarstva za zaštitu životne sredine, iz gradskog budžeta i sredstvima Komunalca.


Simbolično, prve sadnice zasadili su gradonačelnik Vladan Vasić i Boban Tolić, direktor Komunalca.



Apel svim našim sugrađanima da čuvamo svako stablo, ujedno i naš grad, rekao je na početku Vladan Vasić, gradonačelnik Pirota.
Nastavljamo kontinuitet u ozelenjavanju grada, sadnjom novih sadnica. Ove godine Komunalac je izdvojio 3,7 miliona dinara za nabavku drvorednih sadnica, šibljai cvetnog rasada, rekao je Boban Tolić, direktor JP Komunalac.
Ivana Stanković, rukovodilac Zelenila kaže da je Komunalac sredstva izdvojio za kupovinu 454 stabla uglavnom lipe, javora, jasena, platana, bagrema i četinara različitih vrsta.
-
11. jun 2026. 13:03 Niko zadovoljniji od nas, verujte! Danas još dva pisma i nekoliko mejlova i poruka. Zadovoljstvo, naravno, zbog poverenja koje nam ukazujete, mada, nismo mnogo "radosni" sadržajima koje nam &... -
10. jun 2026. 11:05 JKP „Regionalna deponija Pirot“ ostvarila je značajan korak u unapređenju svog društvenog odgovornog i održivog poslovanja pristupanjem globalnoj inicijativi UN Global Compact. Reč ... -
05. jun 2026. 11:10 Svečanom dodelom nagrada završen je tradicionalni EKO konkurs koji Javno preduzeće Regionalna deponija Pirot organizuje povodom Svetskog dana zaštite životne sredine.Konkurs je bio ... -
05. jun 2026. 00:19 Regionalnoj deponiji Pirot danas je u Sremskim Karlovcima uručeno priznanje „Zeleni list“, koje tradicionalno dodeljuju Radio Beograd i Pokret gorana Vojvodine za doprinos zaštiti životne sredine i ...







