Pitanja za Slavišu Svilarova! Otvoreni bazen, druga faza; Izvorski put - uskoro asfalt; parking iza Okruga, krenulo!
Pre neki dan počeli smo, to je serija razgovora, prvi presek! Razgovaramo inače, sa direktorima javnih preduzeća.
Objavili smo do sada razgovore sa Slavišom Svilarovom i Bobanom Tolićem. Kompletne razgovore objavljujemno u rubrici Presing.
Kako bi obratili pažnju na posebne detalje, a ujedno i odgovorili na vaša pitanja, izdvajamo ih posebno.
Danas, Slaviša Svilarov, direktor JP za planiranje i uređenje građevinskog zemljišta odgovara na vaša i moja pitanja.
Prva četiri!
Pre neki dan snimio sam neke nove detalje kada je Otvoreni bazen u pitanju. Posao u drugoj fazi dobila je niška firma, koja je radila i prvu fazu.
Nešto se promenilo, polako se kreće. Doteran je neki pesak, šoder, šta li je, pumpe izbacuju vodu koja se posle kiše ponovo sakupila u onoj ogromnoj "rupi", valjda će tu biti bazen.
Direktor Slaviša Svilarov rekao je detalje.
.................................................................................................
Bio sam pre desetak dana u Izvoru. Na putu za selo radi se kišna kanalizacija. Radi Rangi trans.
Vaše i moje pitanje, naravno bilo je, kada će kraj. Koliko metara, para...
..............................................................................................
Bila je velika gužva kada su radnici firme Piksi došli onog dana da započnu radove iza zgrada u Ulici Branka Radičevića.
Ko je šta od službenih organa odlučio, tek radovi krenuli .
Slaviša Svilarov je udovoljio vašoj i našoj radoznalosti.
................................................................................................
I na kraju tema o kojoj smo do sada ko zna koliko puta pisali, snimali, objavljivali vaša pitanja, video materijale sa terena.
Put Temska – Topli Do!
Podsećamo
Objavili smo da su stigle neke državne pare za realizaciju tog Projekta. Uložiće i Gradska uprava. Ali prvo treba da se osposobi put od Brane ka Mrtvačkom mostu.
...............................................................................................
Od ponedeljka, nastavljamo odgovore na vaša pitanja. Seoski putevi!
-
20. apr 2026. 11:23 Tragedija koja će se pamtiti. Prolazi vreme, ali su tragovi i dalje duboki. Izgubljena su dva života, na desetine ljudi je doživelo košmar, strepelo za život.Taj 25. decembar 2022. godine i ... -
17. apr 2026. 13:05 Život mi tako odredio da ja rođeni Pazarac, svakog jutra iz Beg Bašte u Tijabari, prelazim Golemi mos' i odlazim na posao.Život mi je priuštio i zadovoljstvo, da svakog jutra prolazim ... -
17. apr 2026. 11:46 Jedini način, ako su raspoložni, jeste ovakav. Pismeno, na vajber, pa onda ko hoće.Slaviša Svilarov, direktor Javnog preduzeća za izgradnju, prihvatio je.Evo šta smo pitali i kakve smo ... -
16. apr 2026. 11:34 Informaciju o tome imao sam mnogo ranije. Nešto sam onako usput pomenuo. Čekao sam trenutak da se nađem na licu mesta, kako bih objavio detalje.Imao sam sreće. Pre neki dan kada sam se vraćao ...













