Pirotski Kej, od Gazele prema Industrijskoj četvrti, o kojem brinu Nišlije, i dalje u korovu! Nije uredjena i tijabarska strana posle radova na brzacima!VIDEO
Tu , nedavno, pisali smo o Keju o kojem brinu Piroćanci i Keju od Gazele dalje, prema Industrijskoj četvrti o kojem po Zakonu treba da brinu Nišlije, tačnije Vodoprivredna zajednica Južna morava. Neko je tada reagovao i pitao zašto bi Nišlije brinule o našem Keju. Pitao je, jer nije znao da ,,Južna Morava,, gazduje vodotocima i pojasom oko reka. Svi ti koji to ne znaju, ne znaju da su Sportski centar i Komunalac prosto ,,oteli,,ovaj deo Keja kako bi ga upristojili i omogućili Piroćanci da koriste sve čari. Uz to, postavljeni su i mnogi sadržaji za mališane i rekreativce.
Posle našeg pisanija, ne mislimo da je to bilo zbog toga, Južna Morava je dala nalog Preduzeću ,,Erozija,, da uredi Rogoz, Bistricu, i eno radi se obala Gradašničke reke.
Dok čekamo da se u Južnoj Moravi sete i Keja od Gazele, proći će , izgleda mnogo cvremena. Zbog toga smo juče, snimili, da podsetimo kako izgleda ovaj prostor. Koji je inače naš pirotski, a o kome, nemojte se ljutiti što ću ponovo napisati, po Zakonu brinu Nišlije. Evo kako izgleda.
Da se nadamo da će ovaj deo uskoro biti pokošen. Kao što se , takodje nadamo, da će Južna Morava sanirati desnu obalu Keja sa tijabarske strane, posle sanacije obale Nišave, prošle godine. Imamo snimak i tog dela. Evo kako izgleda.
Nemamo više komentara. Ostaje da čekamo!!
-
22. jun 2026. 20:05 Od 18. do 21. juna u selu Bela održana je likovna kolonija "BELA je BELA", koja je okupila desetak likovnih umetnika, članova Udruženja likovnih umetnika Pirgos Art i učesnika iz drugih mesta.&... -
22. jun 2026. 09:20 Policijska uprava u Pirotu obaveštava građane da se u proteklih 7 dana (15.06 – 21.06.2026. godine) na teritoriji Policijske uprave u Pirotu, dogodilo 10 saobraćajnih nezgoda, od toga 3 ... -
16. jun 2026. 13:52 Gradonačelnik Vladan Vasić danas je obišao radove na dogradnji Regionalne sanitarne deponije Pirot.Kako je Vasić ovom prilikom rekao, trenutno telo deponije u funkciji je od januara 2013. ... -
15. jun 2026. 12:08 U selu Vranište ovog vikenda okupio se veliki broj ljudi. Povod je za njih veoma značajan, uređeno je dvorište crkve, izgrađen letnjikovac, postavljena česma i dovedena voda do crkve....







