Piroćanci uživali u nastupu ženskog tamburaškog sastava „La Banda“
Na otvorenoj sceni Pirotskog leta u centru grada, u organizaciji Doma kulture, održan je koncert tamburaškog sastava „La Banda“ iz Novog Sada. Interesantno je da „La Bandu“ čine žene koje izvode muziku iz perioda šezdesedih, sedamdesetih, pa sve do modernog doba.
Jelena Sabo, članica grupe, rekla je za Plus onlajn da bend postoji već pet godina i da žele da pokažu da tambura nije vezana samo za starogradsku muziku. One su, prema njenim rečima, napravile repertoar na osnovu svog entuzijazma. O nazivu benda Jelena Sabo ističe da su one prava ženska banda, ali da vođu nemaju jer sve rade zajednički i svaka ima svoju ulogu u bendu. One se druže i na neki način neguju svoje prijateljstvo i kroz muziku.
Predivno letnje veče okupilo je brojne građane na trgu, a „La Banda“ se potrudila da svi prisutni uživaju u stranim i domaćim dobro poznatim hitovima.
-
19. jun 2026. 12:25 Lepo! Sve za sela na Staroj planini!Nema, zaista, lepšeg nego kada se neko javi sa planine, iz nekog sela informacijama da je selo oživelo, da se ljudi vraćaju makar na odmor, da ... -
19. jun 2026. 11:09 Manifestacija "Istoriji na dar" u organizaciji Istorijskog arhiva u Pirotu i Udruženja istoričara Pirota već šesti put na kraju školske godine okuplja i nagrađuje najuspešnije ... -
18. jun 2026. 09:20 U utorak 23.juna u Galeriji Čedomir Krstić u Pirotu biće otvorena je izložba Jugoslovenski period Likovne kolonije Sićevo - izbor dela iz fonda Galerije SLU Niš, autorke Emilije Bilić, vi&... -
16. jun 2026. 10:55 U danima kada je cela planeta u znaku Mundijala, ljubitelji fudbala u dvorištu Istorijskog arhiva u Pirotu mogu pogledati foto-dokumentarnu izložbu o istorijatu FK Radnički Pirot.Kroz ...







