Petak Dan volontera
Sutra će biti organizovan „Dan volontera“ kao deo akcije koju je pre nekoliko godina pokrenula Unija srednjoškolaca Srbije. Reč je o konceptu koji je ustaljen u mnogim evropskim državama i bazira se na volonterizmu mladih, srednjoškolskom aktivizmu i društveno odgovornom poslovanju preduzeća. Jovana Georgievski, predstavnica Unije srednjoškolaca, kaže da je ideja da određeni broj srednjoškolaca u toku jednog dana ne pohađa nastavu već volontira u preduzećima.
-Ove godine srednjoškolci povučeni prošlogodišnjim primerom, kada su teško pronašli poslodavca, u okviru svojih đačkih parlamenta sami su se organizovali da pronađu radna mesta i od Unije srednjoškolaca dobili odgovarajuću asistenciju. Danas ćemo dobiti i ugovore, volonterski dan regulisan je ugovorom koji potpisuje Unija srednjoškolaca, poslodavac i volonter kako bi se pravno zaštitili – kaže Georgievska.
Georgievska kaže da je ovo odlična ideja da đački parlamenti dođu do sredstava putem kojih će realizovati svoje ideje. Predeudzetnici će novac donirati do kraja decembra u Prvi srednjoškolski fond.
-U Fond će se sliti novac iz 20 gradova u Srbiji, gde se organizuje Dan volontriranja. Ove godine volontiraće oko 1600 učenika, od kojih 30 volontera u našem gradu. Sredstva iz Fonda zatim će biti raspodeljena učeničkim parlamentima kroz konkurs o određenoj temi, koji će biti raspisan krajem februara – kaže Georgievska.
Georgievska napominje da je primetno da broj volontera iz godine u godinu raste.
-
22. jun 2026. 20:05 Od 18. do 21. juna u selu Bela održana je likovna kolonija "BELA je BELA", koja je okupila desetak likovnih umetnika, članova Udruženja likovnih umetnika Pirgos Art i učesnika iz drugih mesta.&... -
22. jun 2026. 09:20 Policijska uprava u Pirotu obaveštava građane da se u proteklih 7 dana (15.06 – 21.06.2026. godine) na teritoriji Policijske uprave u Pirotu, dogodilo 10 saobraćajnih nezgoda, od toga 3 ... -
16. jun 2026. 13:52 Gradonačelnik Vladan Vasić danas je obišao radove na dogradnji Regionalne sanitarne deponije Pirot.Kako je Vasić ovom prilikom rekao, trenutno telo deponije u funkciji je od januara 2013. ... -
15. jun 2026. 12:08 U selu Vranište ovog vikenda okupio se veliki broj ljudi. Povod je za njih veoma značajan, uređeno je dvorište crkve, izgrađen letnjikovac, postavljena česma i dovedena voda do crkve....







