Peta uzastopna pobeda pirotskog Radničkog! Golom Jordana Jovanovića "beli" pobedili Dubočicu sa 1:0

17. oktobar 2018. 15:51 Sport Pirot Plus Online

Srpska liga Istok

11.kolo

Leskovac: Dubočica – Radnički Pirot 0:1 (0:0)

Gradski stadion, gledalaca oko 500

Radnički: Stamenković, Vlajković, Ćirković, Dojkić, Marković, Tolić, Ristov, Jovanović, Milinković, Stojković (Petrov), Milošević (Tomović).

Rezerve: Cvetanović, Ivković, B. Mančić, Tomović, Petrov, Spasić, Radičević

Strelac Jordan Jovanović 60. minut 0:1

Nekada su to bili derbi mečevi fudbalskih velikana sa juga. Mečevi ova dva tima uvek su obilovala dobrom igrom, neizvesnim rezultatom, uzbudjenjima.

Dubočica je u proteklih nekoliko godina bila skoro "van fudbala", a pirotski tim se posle višegodišnje borbe, neravnopravne, domogao Prve lige, da bi na isti način ispao.

Dubočica se vratila i to je dobro za srpski fudbal, a Radnički je na putu povratka u prvoligaško društvo, što je, takodje, značajno.

Bez obzira na plasman Leskovčana, očekivala se neizvesna borba, jer poslovično, Leskovčani igraju izuzetno borbeno protiv Piroćanaca.

Pirotski fudbaleri imali su problem u putu. Na izlazu iz Niša prema Skoplju došlo je do kvara na autobusu. Rukovodstvo Radničkog pokušalo je da zatraži pomoć od niškog Radničkog, OFK Niša i Saveza i dok su tražili rešenje naišao je autobus kosovskih registracija u kojem je bilo samo nekoliko putnika. Vozač je primio ekipu Radničkog i dovezao ih do ulaza u Leskovac, odakle su kombijem stigli na Stadion. Utakmica je zbog toga kasnila i počela oko 15:15 minuta.

Prvi utisak iz Leskovca igra se na neravnom terenu koji nije pokošen tako da je kretanje igrača otežano.

5.minut Igra na sredini terena. Nema prilika. U ekipi Dubočice igraju Selimović ponikao u Pirotu, kao i Bojan Stamenković i Branislav Marinković, koji su nosili beli dres.

13.minut Posle dva udarca pirotskih fudbalera, kada je lopta završavala kraj gola, prvu priliku imao je Denis Ristov, ušao je 16 metara ali je odbrana domaćih u poslednjem trenutku reagovala.

15.minut Pirgosi su uz svoje fudbalere i na ovoj utakmici.

Domaći, takodje, imaju navijačku grupu. Posle dužeg vremena na Stadionu u Leskovcu okupilo se preko 500 gledalaca.

Tu je i poveća grupa policajaca.

20.minut Još jedna akcija Piroćanaca, uz mnogo napora, s obzirom na uslove, lopta stalno bezi, šutirao je Jovanović, preko gola

25.minut Gosti imaju terensku inicijativu, domaći retko ugrožavaju pirotskog golmana Stamenkovića. Utisak prisutnih na Stadionu da je teško hodati, a kamo li igrati fudbal na ovako napuštenom terenu. Nema golova!