Pao je i imenjak u Svilajncu. Markov tim na korak do trijumfa! Sindjelić nije dozvolio Varvarincima iznenadjenje. Osvojio bod veliki kao PRVA LIGA

26. maj 2019. 14:31 Sport Pirot Plus Online

Srpska liga Istok

31. kolo

Svilajnac: Radnički- Radnički Pirot 2:4 (0 : 1)

Radnički Pirot : Cvetanović, Djordjević, Tolić, Marković, Ćirković- Pobulić, Veličković (Stanković), Petković (Lučić), Spasić, Stojković (Tomović), Ilić

Rezerve: Koković, Petrović, Lučić,Petrov, Radičević , Stanković, Tomović,

Igrač utakmice Aca Stojković Radnički Pirot

Oslabljeni tim lidera igro je značajan meč u Svilajncu bez trojice standardnih u poslednjoj liniji. Zbog povreda i kartona ne igraju Dojkić, Vlajković i Mančić. Filip Tolić zamenio je Dojkića na mestu štopera !!!

Ekipa Marka Vidojevića bila je bolji tim u prvom poluvremenu. Stvoreno je nekoliko povoljnih prilika, Stojković je u 30. minutu pogodio stativu. Petković je u pokušaju da ubacu loptu, gurnut s ledja, ali sudija nije svirao penal!

U 32. minutu pirotski mister gol iskupio se za nekoliko propuštenh prilika i sa nekoliko metara zatresao mrežu - 0:1 !

Igralo se u veoma fer, u korektnoj atmosferi, rekao nam je predsednik Zoran Nikolić. Iako se domaći Radnički bori za opstanak, bilo je sportski bez grubosti.

……………….

Niš : Sindjelić – Temnić ( 0:0)

Ivan Džunić prati utakmicu u Nišu. Nema golova u prvom poluvremenu. Sindjelić je na početku i na kraju prvog dela imao dva “zicera”, ali domaći nisu uspeli da zatresu mrežu. Gosti nisu uspeli da ugroze gol borbenih Nišlija !

…………………………………..

Drugo poluvreme bilo je mnogo uzbudljivije i neizvesnije. Od starta su domaći krenuli agresivnije, za razliku od prvog dela kada su više brinuli o svom golu.

U 48. mniutu – 1:1 ! U jednoj gužvi, lopta se odbila do napadača domaćih koji je “ugurao” u mrežu.

Radnički, je posle gola vratio igru iz prvog dela. Ponovo prilike pred golom domaćina ali, kao i na ranijim utakmicama, mnogo pokušaja bez realizacije.

Konačno u 65. minutu Petković je brzo reagovao, savladao golmana, posle odličnog prodora Spasića i ubacio loptu u mrežu za 1:2.

Bolja igra Piroćanaca rezultirala je trećim pogotkom. U 72. minutu Pati Spasić je u svom stilu prošao, izborio se za prostor i snažnim udarcem zatresao mrežu, 3:1 za Radnički.

Arbitar, koji u prvom poluvremenu nije svirao penal za Radnički, uradio je suprotno u nastavku. Neko od fudbalera domaćih ušao je u šesnaesterac, da li je bilo kontakta ili ne, tek sudija je pokazao na penal i domaći su u 78. minutu smanjili na 3:2.

U finišu meča, kada su domaći ulagali napore da eventualno izmene rezultat i osvoje bar bod, LIDER je zapečatio sudbinu Svilajnćana , a po svemu sudeći i Varvarinaca, mister gol Aca StojkovićGOOOOL 4:2 za Radnički.

……………………………………………………

U Nišu je u nastavku utakmice Sindjelić u većem delu bio bolji tim. Gosti su u poslednjih pet minuta krenuli u napade, ali nisu uspeli. Sindjelić je osvojio bod, za Piroćance VELIKI KAO PRVA LIGA!

……………………………………………………..

Za kraj!

Markova “mašinerija” proradila je onda kada su se mnogi ponadali da će zastati i da će Varvarinci uspeti da iskoriste prošlonedeljnu slabost i ponovo udju u trku. To se ipak nije dogodilo.

Car Konstantin je davna prošlost, meč koji ostaje za nauk iz mnogo razloga. O tome nećemo, ali, hoćemo da još jednom pošaljemo poruku fudbalskoj Srbiji da Markovi fudbleri posle velike serije pobeda, bilo je i ljudski da zastanu, ali ne i da posrnu.

Dokazali su to u Svilajncu protiv protivnika koji se borio za goli život, ali nije uspeo protiv jačeg.

Bilo je dosta posla pre utakmice. Trebalo je vratiti momke u onu atmosferu od pre dve nedelje, ubediti ih ili “prodrmati” da se trgnu i spreme za nastavak serije. Učinili su to bez trojice odličnih fudbalera, u meču koji je pokazao razliku u kvalitetu, ali i doveo “bele”, u dva navrata, u iskušenje!