Opomena stigla na vreme!
Radnički - Jedinstvo Bošnjace 0:1
Radnički: Disić, Penčić, Nikolić, Marković, Manojlović, D.Petrov, Spasić, Djordjević, Kuštrimović, Djurić , Todorović
U drugom poluvremenu igrali su Disić, Ilić, Nikolić, Ćirić, Tanasković, Ristov, N.Petrov, Dimitrijević, D.Petrov, Ćirić i Manić.
Jeste tako! Pobede u trening utakmicama nisu imperativ, ali su dobre za atmosferu, za još više energije na treninzima, za samopouzdanje. Gledajućí te detalje, ovaj poraz Radničkog, nema takmičarski značaj, naravno, ali je dobro došao(!). Čudno zvuči ali je tako! Ne znamo šta su mislili neki od pirotskih fudbalera o rivalu, kako su ušli u meč, ali se Jedinstvo iz Bošnjaca, novi član Srpske lige danas isprsio pred ,,bele,,i ostavio sveukupno bolji utisak!!!
Nije rival respektovao Piroćance, igrao je veoma ozbiljno, sa mnogo želje i energije (na šta naravno imaju pravo) i iznenadio poznatijeg rivala. Gosti su dobro selektirali ekipu, doveli prekaljene, proverene igrače koji su na pirotskoj travi u nekim od elemenata fudbalske igre bili iznad igrača Marjana Živkovića.

Dakle, ponovo će zvučati paradoksalno, ali ovaj poraz je Marjanu Živkoviću, kao i nekim od njegovih igrača, došao za nauk. Živkoviću , da se ipak zamisli kome da poveri dres prvotimca i da se ne opterećuje imenima i njihovim ,,radnim stažom, već da pokuša da ukomponuje tim od onih igrača koji će moći da realizuju ono što ovaj stručnjak od njih traži na treningu. Da ironija bude veća, čini nam se , da pojedinci pokazuju više truda na treningu ( ili su, kako se to kaže postali ,,igrači za trening) tek na ovoj utakmici ih nije bilo! Jeste bilo je toplo, ali isto je to važilo i za protivnika.

Dakle, Jedinstvo Bošnjace se danas predstavilo u veoma dobrom svetlu i to što su igrali ,,prvenstvenu,, samo može da ide njima u prilog, jer je shvatanje njihovo ovog popodneva kada je igra u pitanju, bilo daleko pozitivnije od igre ,,lagano,, kod nekih u Radničkom koji i dalje misle da je dovoljno da se pojave u svlačionici i da ih već tamo čeka dres prvotimca.
Da , treba reći i ovo, Živković danas nije mogao da kompletira tim, nije ima nekoliko igrača, a uz sve to štoper Marković se danas prvi put pojavio ( pokazao je da može da bude pojačanje).
-
12. jun 2026. 21:19 Srpska liga Istok, 30. kolo (poslednje)Stadion Kraljevica, ZaječarNedelja, 14. jun, 17:30Zaječar: Timok - RadničkiNisam pogrešio. Zaječarci kažu: Stave fudbaleri opremu u torbe, dođu ispred ... -
12. jun 2026. 08:33 Gradska liga Pirot, 18. koloEvo nas na kraju veoma uzbudljive sezone. Preostalo je poslednje kolo, a bilo je kvalitetnih mečeva i mnogo golova. Kako se izdržalo, koliko su klubovi, odnosno mesne ... -
10. jun 2026. 13:48 U Velikoj sali Grada Pirota danas su nagrađeni najuspešniji učenici sportisti u školskoj 2025/26. godini.Pre uručenja priznanja, Miloš Vučić iz Saveza za školski sport ... -
09. jun 2026. 10:15 Gradska liga Pirot, 17. koloSetite se šta sam rekao u prošloj najavi – da je sve moguće. I tako se dogodilo. Dve najbolje ekipe u Ligi, bar po plasmanu, poražene su. Rongo siti je ...








