Ohoo! Dvostruka pobeda! Deveta po redu i prvi na tabeli! Čačak poražen! Pogledajteee tabeluuu!

04. decembar 2021. 21:26 Sport Pirot Plus Online

Druga muška liga Srbije

10. kolo

Kruševac: KK Napredak - KK Pirot 69:77 (21:14, 13:31, 21:18, 14:14)

Semafor: 5. minut 12:9, 10. minut 21:14, 15. minut 28:23, 20. minut 34:45, 25. minut 45:58, 30. minut 55:63, 35. minut 64:69, 40. minut 69:77;

KK Pirot: Đonlić 20 (6/7slb) 2tr 3sk 3as 3uk 24ind,  Vranić, Filipović 16 (6/6slb) 2tr 3sk 4as 4uk 22ind, Stanković 11 1tr 3sk, Vukićević 18 (2/2slb) 9sk 25ind, Dimovski 6 5sk, Stepanović 5 (1/1slb) 4sk, Gašić 1 (1/4slb) 5sk, Petrović, Đoković 3sk;

Izgubljene lopte: 16

E ovo sad je  da se pamti. Pobediti jednom, drugi put, napraviti seriju do pet. To je već pravi uspeh. Ali, terati dalje i stići do devete  pobede u nizu – to je podvig. Dok čekam Zorana Milovanovića da razgovaramo, baš razmišljam da li je ovaj skromni , a drčni za pobedama trener ovo do sada imao!

Napravio je tim od  četvorice vukova,  košarkaša koji , ako jedan zastane, drugi nastavlja. Dule, Džoni, Roko, Miloš, ne zna se kada i od koga da se pribojavate i pazite!

Jadran Vujačić, kreator novog KK Pirota i Zoran Milovanović košarkaški strateg, videli su talenat, košarkašku budućnost u  Gaši, Stepi, Dimetu, Bogdanu, Lazaru , al ii sve boljem Strahinji. Tu su i  dečaci, srednjoškolci Andrija i Miloš.

Da, sve je to lako napisati. Ali, tamo od letos kada sam ih prvi put video na keju do večeras pod bagdalom trebalo je ući u rudnik i “kopati

…………………………………………………………………………………………………………

Večeras su naši lavovi deveti put zaredom pobedili. Zoran broji i one dve pobede u Kupu. Dakle, jednaesta još samo ova kako smo ih u jednoj priči prizivali.

Koliko je tu energije, koliko je želje, ljubavi bačeno na parket da bi se istrajalo.

………………………………………………………………………………………………………

Kako je počelo, palo mi je na um da je pritisak ogroman i da se baš večeras protiv Kruševljana koji su se probudili može da zastane.

Prvi kvartal loše. Neće. Ruke kao da su otežale, ne ide.

Zvao je Zoran tajm aut, tražio petorku, ljutio se.

Do  kraja prvog poluvremena "mašina se zagrejala" postigla "radnu temperaturu"  mogli smo mirnije da čekamo nastavak. Zamislite 13:31 za spokoj  u svlačionici

I kako to biva, domaći pokušavaju da se trgnu. Uspevaju koliko toliko, ali – neće moći večeras. Ne pomažu mnogo ni Borko i Uglješa, Piroćanci u dresu domaćih. Jesu imali svetle trenutke, ali, ponavljam kako ono beše :

"Ovaj noć nije moj dan"!!

I završilo se mirno. Posle prvih pet minuta treće četvrtine, skoknuo sam da vidim rukometašice i na kraju čestitam Maki na prvoj pobedi!

Žureći nazad , malo sam strepeo.

Semafor mi je rekao sve.

Jesu hteli domaći, ali naši u Mega dresovima,  nisu se dali. Gde  se  može kada Džoni , Dule, Miloš zaigraju, kada Gaša skače do neba, a svi zajedno ginu u odbrani.

Pobeda ljudi.

Deveta za bodove i dve u Kupu.

Zoraneee, jaaaavi se!

I, kako ono beše na Bogojavljenje.

I Bog se javi

I takooo!

Od onih dana kada smo u razgovoru, Zoran Milovanović i ja poželeli još samo ovudo večeras prošlo je devet utakmica. Toliko i pobeda.

Ako tome dodamo i dve u Kupu, zbir ovih brojeva  jasno govori!