OG „Pirot protiv nasilja“: Saopštenje povodom pritisaka na zaposlene u javnom sektoru
Ovih dana dobijamo puno dojava o pritiscima i ucenama kojim su izloženi naši sugrađani zaposleni u javnom sektoru, a povod je ispunjenje partijske kvote za odlazak na kontramiting u Sremsku Mitrovicu. Iako je prvobitno bio planiran za Novi Sad, za sretenjski skup povodom obeležavanja Dana državnosti 15. februara, strateški je izabran grad koji se može podičiti i svojim kazneno-popravnim zavodom. Tome je doprinela i činjenica da sve veći broj građana Srbije otkazuje poslušnost vladajućoj kamarili jer ne želi da bude marveni eskadron za novi sendvičarski desant na Vojvodinu. Takođe, s obzirom na skorašnji apel gospodina gradonačelnika, Vladana Vasića, šefa političkog krila pirotske mafije, u kome ističe kako građani imaju pravo da slobodno iskazuju svoje političko mišljenje, postavljamo pitanje:
• Zašto ucenama i pritiscima prisiljavate radnike iz javnih preduzeća i osnovnih škola u Pirotu da se povinuju vašoj političkoj poslušnosti prema Aleksandru Vučiću i njegovoj kriminalnoj organizaciji? Da li to znači da za radnike u javnom sektoru ne važi sloboda izbora pošto ih tretirate kao feudalnu svojinu samom činjenicom što im posao zavisi od ćefa partijskih direktora? Imate li vi sami obraz i kičmu da se oduprete jahanju od strane vaših feudalnih gospodara iz vrha države?
• Molimo sve radnike koji su izloženi bilo kom obliku pritiska i koji se plaše odmazde i gubitka posla, da nam se direktno obrate ne bi li se posle pada Srpske napredne stranke i obnavljanja pravne države, prijavili i procesuirali svi ovakvi slučajevi, to jest kako bi krivično odgovarali svi direktori i gradski funkcioneri koji su od našeg grada napravili kaljugu korupcije i organizovanog kriminala.
• Pozivamo sve naše pristalice i simpatizere da se priključe protestima i blokadama povodom podrške studentima i da zajedno oteramo ovu nakaradnu i lopovsku vlast i povratimo dostojanstvo našem Pirotu i državi Srbiji.
* OG „Pirot protiv nasilja“
-
20. jul 2026. 12:12 Pirot se ponosi svojim ljudima širom sveta. Jedan od njih je i Bojan Ćirić, koji gradi izuzetnu karijeru u Njujorku, u kompaniji Dilojt (Deloitte), jednoj od najvećih i najuglednijih ... -
20. jul 2026. 11:47 Ovih dana, pre "Prajd karavana" želeli smo da čujemo mišljenja naših sugrađana.Zbog kontroverznosti teme, ljudi su malo teže prihvatali razgovor, ali su skoro svi naši ... -
20. jul 2026. 10:21 Poštovani gospodine uredniče,Zahvaljujući mojim sudbinski neraskidivim vezama sa Ponišavljem, i pored toga što živim i radim u Švajcarskoj, do mene uredno stižu tekstovi, ... -
20. jul 2026. 10:06 Čak 84% anketiranih gradova i opština suočilo se s tužbama zbog faktičke eksproprijacije, dok polovina navodi da su protiv njih najavljeni i novi postupci. Iako su naknade koje je potrebno ...







_0_512x512.jpg)