Održana Konferencija klubova Zone Istok: Ponovo pet klubova iz našeg Okruga, derbi Jedinstvo - Hajduk Veljko!
Pred početak takmičarske sezone 2026/27. u sali Skupštine opštine Bela Palanka održana je prva Sednica Konferencije klubova Zone „Istok“, na kojoj je zabeležen maksimalan odziv učesnika. Ovo je bila 4. zonska konferencija, kojoj je pored predstavnika klubova, prisustvovalo i rukovodstvo Fudbalskog saveza regiona Istočne Srbije, na čelu sa predsednikom saveza Vladanom Gašićem, dok je Domaćin Konferencije klubova bio FK „Rajko Mitić“ iz Bele Palanke.

Na početku je jednoglasno usvojen predloženi dnevni red, a za predsednika Konferencije klubova Zone „Istok“ za takmičarsku sezonu 2026/27. izabran je Dalibor Marinković.

U nastavku rada, disciplinski sudija FSRIS Ivan Nikolić predstavio je odluke Izvršnog odbora Fudbalskog saveza regiona Istočne Srbije i Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Srbije koje se odnose na predstojeću sezonu. Predstavnicima klubova predočena je informacija o imenovanju inokosnih organa za vođenje takmičenja Zone „Istok“, kao i Propozicije takmičenja za sezonu 2026/27. Razmatrani su i novi Disciplinski pravilnik Fudbalskog saveza Srbije, Kalendar takmičenja za jesenji deo prvenstva, kao i Troškovnik FSRIS za period od 1. jula do 31. decembra 2026. godine.

Predsednik FSRIS -a Vladan Gašić, između ostalog, govorio je o novinama i u tom smislu upoznao prisutne sa saradnjom sa kompanijom SUPERBET i naveo benefite ovog partnerstva za klubove sa područja FSRIS. On je ovom prilikom predstavnicima klubova poželeo srećnu i uspešnu takmičarsku sezonu.

Tokom Konferencije saopšteno je da je početak jesenjeg dela prvenstva zakazan za 22. i 23. avgust, dok će se prvi deo takmičenja okončati 22. novembra 2026. godine, po završetku 14 prvenstvenih kola.

Izvučeni su takmičarski brojevi i utvrđen je raspored prvenstva Zone „Istok“ za sezonu 2026/27, s tim da će ime dvanaestog učesnika biti naknadno poznato, po okončanju Javnog poziva za popunu upražnjenog mesta.

U prvom kolu sastaju se: Jedinstvo (Pirot) – Hajduk Veljko, Balkanski – Rtanj, BSK Bogovina – Tanasko Rajić, Lužnica – Branik, Rajko Mitić – Zlot, Slatina – pobednik Javnog poziva.

Po okončanju zvaničnog dela Konferencije predstavnicima klubova uručene su fudbalske lopte, dok je završni deo skupa protekao kroz razgovor o aktuelnim temama i razmenu mišljenja.




* Tekst: Marija Alar, FSRIS, foto: FSRIS / Kosta Katić
-
18. avg 2026. 10:50 Kako se bliži finale, utakmice su sve rezultatski neizvesnije. Sinoć su u prostorijama Saveza izvučeni parovi polufinala.Bez obzira što su favoriti i domaćini, teško je reći da će biti ... -
17. avg 2026. 11:34 Pirot 3x3 imao je bogat i veoma naporan vikend. Prvog dana naša ekipa igrala je na međunarodnom turniru u Zvorniku.Pirot 3x3 igrao je u kompletnom sastavu - Bjelica, Filipović, Đonlić i ... -
17. avg 2026. 11:27 Pozivamo sve ljude dobrog srca da nam se pridruže na humanitarnom turniru u basketu 3x3 i zajedno pomognemo malom Nikoli.Početak turnira zakazan je za 21. avgust u naselju Radin Do.Prijava ekipa je ... -
17. avg 2026. 11:16 Zanimljivo četvrtfinale Kupa grada. Dve utakmice rešene su posle penala, u jednoj ubedljiva pobeda domaćina, na Ciglani Zadrugar bolji od Spartaka.Na terenu kraj Kasarne mnogo uzbuđenja. Pravi ...







