ODGOVOR! Vladimir Ilić, bivši gen. direktor Tigra AD: Ponosan sam što smo opljačkanu Fabriku podigli na noge

11. novembar 2025. 16:00 Društvo Pirot Plus Online

Vladimir Ilić, bivši generalni direktor Kompanije "Tigar ad", posredstvom PR službe Pokreta socijalista, posle Konferencije za novinare Jelene Milošević, poslanice Stranke slobode i pravde, poslao je sledeći odgovor:

"Poslanica Dragana Đilasa po uzoru na svog šefa iznosi strašne laži i neistine, ali šta drugo može da se očekuje od poslanice čoveka koji je od građana Srbije ukrao 619 miliona. 

Poslanici Milošević nije bljutavo što radi za interese čoveka koji je krao od trudnica i dece u gradu Beogradu, pa što bi joj onda bio problem da iznosi laži i budalaštine. 

Ja sam ponosan na rad AD Tigra, koji smo oporavili posle pljačkaške privatizacije DOS-a koju su podržavali i Đilas i poslanica Milošević. Posebno sam ponosan na poverenje radnika Tigra koje sam stekao tokom mog rada. 

Vi znate da su dosovci mnoge radnike AD „Tigra“ ostavili bez hleba. Zatekli smo fabriku sa 1.700 radnika bez isplaćene tri plate, bez sirovina, bez poslova i bez ikakve perspektive razvoja. Dugovanja fabrike tada su iznosila više od 50 miliona evra. 

U stalnoj borbi, zajedno sa državom i lokalnom samoupravom, uspeli smo da stabilizujemo fabriku – obezbedili smo redovne zarade i nove, perspektivne poslove zahvaljujući kojima AD „Tigar“ danas ima potencijal daljeg razvoja i dobru poziciju za pronalaženje strateškog partnera.

Ponosni smo što smo opljačkanu fabriku podigli na noge i što smo radnicima obezbeđivali pristojne i redovne plate do pre šest meseci, dok smo bili deo menadžmenta. Visoko cenim radnike AD Tigar i ubeđen sam da će se pronaći najbolje rešenje da fabrika nastavi da radi i da se razvija. Gospođa Milošević je bez časti i ugleda i zato ne mogu ni da kažem da treba da je bude sramota jer ona za sramotu ne zna", izjavio je Vladimir Ilić.