Obeležena 79. godišnjica oslobođenja Pirota u Drugom svetskom ratu
Svake godine Gradski odbor SUBNOR-a na prigodan način obeležava 8. septembar - Dan oslobodjenja Pirota i okoline od bugarske fašističke okupacije.
Tako je bilo i danas na Partizanskom groblju gde su se okupili predsatvnici Gradske uprave, Republičkog odbora SUBNOR-a i boračkih organizacija iz Niša, Negotina, Bora, Zaječara, Knjaževca, okolnih opština.




Svečanost je počela intoniranjem himne i polaganjem cveća i venaca na spomen obeležje
Prisutnima se obratio Peco Todorovski, predsednik GO SUBNORA –a Pirot, istakavši da Pirot neće zaboraviti zlodela učinjena za vreme Drugog svetskog rata.
Na kraju svečanosti priredjen je kulturnoumetnički program.




-
11. jun 2026. 13:03 Niko zadovoljniji od nas, verujte! Danas još dva pisma i nekoliko mejlova i poruka. Zadovoljstvo, naravno, zbog poverenja koje nam ukazujete, mada, nismo mnogo "radosni" sadržajima koje nam &... -
10. jun 2026. 11:05 JKP „Regionalna deponija Pirot“ ostvarila je značajan korak u unapređenju svog društvenog odgovornog i održivog poslovanja pristupanjem globalnoj inicijativi UN Global Compact. Reč ... -
05. jun 2026. 11:10 Svečanom dodelom nagrada završen je tradicionalni EKO konkurs koji Javno preduzeće Regionalna deponija Pirot organizuje povodom Svetskog dana zaštite životne sredine.Konkurs je bio ... -
05. jun 2026. 00:19 Regionalnoj deponiji Pirot danas je u Sremskim Karlovcima uručeno priznanje „Zeleni list“, koje tradicionalno dodeljuju Radio Beograd i Pokret gorana Vojvodine za doprinos zaštiti životne sredine i ...







