Nikica Pavlović: Očekujemo veću podršku. Štrajk je u interesu svih prosvetara!
Prvog dana u novoj školskoj godini časovi većine prosvetara trajali su 30 minuta. Sindikati prosvetnih radnika nastavljaju svoju borbu za platne razrede.
Nikica Pavlović, predsednik Sindikata “Nezavisnost” u Pirotskom okrugu, rekao je za Plus onlajn da skraćeni časovi nisu uticali na realizaciju nastave s obzirom da je prvi dan upoznavanje sa rasporedom. Sva četiri reprezentativna sindikata podržala su ovu akciju jer je to u interesu svih zaposlenih u prosveti, objašnjava Pavlović. Prema njegovim rečima svi su ugroženi s obzirom da se menja Pravilnik o finansiranju prema kome sekretari i bibliotekari idu u nižu grupu, a pomoćni radnici uošte nisu obuhvaćeni platnim razredima.
Govoreći o izjavama ministra prosvete Pavlović je istakao da prosvetari ne traže istu platu kao lekari već žele da se prebace u devetu platnu grupu koja ima više platnih razreda.
Nikica Pavlović je pozvao sve zaposlene u prosveti da uzmu učešće u nastavku protesta ističući da namaju mnogo vremena jer Vlada mora da donese Pravilnik o finansiranju do kraja septembra. Štrajk se nastavlja u utorak, 11.septembra.
-
21. jul 2026. 13:04 Granični prelaz Gradina tokom jula meseca svakog leta "pritisnut" je, pre svega, stranim vozilima turskih registracija. Naravno, prolaze i naši koje vodi put na poznate destinacije na morima u ... -
21. jul 2026. 09:45 Iz Policijske uprave Pirot obaveštavaju građane da će se u sredu, 22. jula, u 12 sati, na području grada Pirota i opština Babušnica, Bela Palanka i Dimitrovgrad, proveravati ... -
21. jul 2026. 09:07 Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vlade Republike Srbije saopštilo je da je donelo nove instrukcije za sprečavanje širenja afričke kuge svinja u loviš... -
20. jul 2026. 12:12 Pirot se ponosi svojim ljudima širom sveta. Jedan od njih je i Bojan Ćirić, koji gradi izuzetnu karijeru u Njujorku, u kompaniji Dilojt (Deloitte), jednoj od najvećih i najuglednijih ...







