Nije se moglo više protiv favorita, presudila druga četvrtina

08. novembar 2020. 16:00 Sport Pirot Plus Online

6. kolo

Hala Radivoj Korać u Beogradu

Karaburma - Gimnazijalac Tigar 74:54 (16:12, 28:17, 17:9, 13:16)

Igrač utakmice Kristina Ostojić (Karaburma)

Karaburma: M. Ružić 12, Đ. Đokić 11, J. Đorđević 13, K. Ostojić 18 (4-6 slb, 7-12 2p, 15 sk, 6 ast), J. Milekić 2, D. Eraković, S. Božović 7, I. Maksić, V. Panić, A. Marinković 4, J. Stanković 4, V. Rašić 3.

Šut iz igre: 31-63 49%
Šut za dva poena: 28-51 54%
Šut za tri poena: 3-12 25%
Slobodna bacanja: 9-14 64%
Skokovi: 48 (13 off, 35 def)
Asistencije: 21

Gimnazijalac Tigar: M. Mančić 11 (1-5 2p, 3-6 3p, 3 sk, 1 ast), J. Petrović (3 sk, 5 ast), A. Pejčić 3 (1-2 slb, 1-5 2p, 6 sk, 1 ast), V. Stojanović 2 (1-4 2p, 2 sk, 1 ast), M. Marković 15 (1-2 slb, 7-13 2p, 3 sk), J. Ignjatović, B. Ignjatović (1 sk), A. Madić, V. Ćirić, V. Krstić, S. Bunčić 3 (1-2 3p, 1 sk, 2 ast), J. Dinić 20 (4-8 slb, 8-17 2p, 17 sk, 2 ast)

Šut iz igre: 22-74 29%
Šut za dva poena: 18-58 31%
Šut za tri poena:4-16 25%
Slobodna bacanja: 6-12 50%
Skokovi: 40 (19 off, 21 def)
Asistencije: 12

5. min. 6:6, 10. min. 16:12, 15. min. 30:17, 20. min. 44:29, 25. min. 53:32, 30. min. 61:38, 35. min. 66:50, 40. min. 74:54.

Osokoljene pobedom u prošlom kolu protiv odličnog tima Mileševke, došle su košarkašice Gimnazijalca predvođene trenerom Vladicom Ranđelovim da se nadigravaju sa velikim favoritom Karaburmom. Donekle im je to uspelo u prvoj i prvom delu poslednje četvrtine, što nije bilo dovoljno da se pruži veći otpor raspoloženim košarkašicama domaćina.

Prvih osam minuta utakmice protekli su u rezultatskoj klackalici sa malo postignutih poena na obe strane. Prvo i jedino vođstvo košarkašice pirotskog tima imale su u osmom minutu, rezultat je tada glasio 6:8. Iskusni trener domaćina Anđelka Nešić zatražila je u tom trenutku minut pauze posle kog su košarkašice Karaburme zaigrale mnogo bolje, okrenule rezultat u svoju korist i na prvu pauzu, posle završetka prve četvrtine, otišle su sa rezultatskom prednošću od četiri poena razlike.

Predvođene iskusnim internacionalcem Katarinom Ostojić uspele su domaće košarkašice u drugoj četvrtini da naprave preveliku razliku koja je, ispostavilo se, bila nedostižna. Probao je trener Ranđelov sa izmenama i dva time out-a u 13. i 16. minutu da vrati njegove košarkašice u igru ali bez uspeha. U 16. minutu rezultat je već bio 34:18. Košarkašice Gimnazijalca su u drugoj četvrtini primile čak 28 poena.

Na veliki odmor se otišlo rezultatom 44:29 za domaćina.

Nastavile su košarkašice Karaburme i u trećoj četvrtini sa dobrom igrom dozvolivši gošćama da za prvih pet minuta treće četvrtine postignu samo tri poena. Rezultat posle 30 minuta igre je glasio 61:38.

Smatrala je verovatno Anđelka Nešić, trener Karaburme, da je utakmica već u tom trenutku rešena pa je na početku poslednje četvrtine ostavila na klupi svoju najbolju košarkašicu Katarinu Ostojić. Iskoristile su to gošće iz Pirota i dobrom igrom u prvih pet minuta četvrte četvrtine napravile rezultat 12:5 u svoju korist i znatno smanjile vođstvo domaćih. Videvši da je vrag odneo šalu domaćin je zatražio time out i Katarina je opet ušla u igru. Do kraja meča uglavnom se igralo koš za koš, a ovu četvrtinu su dobile košarkašice Gimnazijalca rezultatom 16:13.

Utakmica Karaburma - Gimnazijalac Tigar završena je konačnim rezultatom 74:54.