Nataša Branković: Završni ispit će ove godine po prvi put polagati i naši polaznici Funkcionalnog obrazovanja odraslih
U nedavnom razgovoru sa Natašom Branković, direktorkom OŠ Dušan Radović, govorili smo o upisu učenika u prvi razred, koji će početi 1.aprila zvanično, ali i o pripremama za završni ispit.
Ovog meseca, tačnije 25. i 26.marta biće organizovan probni završni ispit za učenike osmog razreda. Završni ispit biće realizovan 27.28. i 29.juna.
Kako je rekla direktorka Branković, po prvi put će ove godine, u ovoj školi, završni ispit polagati i polaznici Funkcionalnog obrazovanja odraslih, njih osmoro.
OŠ "Dušan Radović" je prva i jedina škola u Okrugu koja je verifikovana za obrazovanje odraslih.
Ovaj program mogu da pohadjaju svi stariji od 15 godina, dok gorna granica ne postoji. Trenutno ga pohadjaju polaznici u tri ciklusa - u prva dva ima po 15 polaznika, dok je u trećem njih šesnaestoro.
Kako kaže direktorka, zadovoljna je samom organizacijom i realizacijom nastave, a u poredjenju sa ostalim školama u zemlje koje imaju ovakve programe, naša škola je na zavidno visokom nivou.
-
18. jul 2026. 19:54 U Pirotu je za danas u 18:30h bio najavljen Prajd karavan. Nekoliko dana ranije, na društvenim mrežama najavljeno je da će se istog dana održati i skup građana koji su protiv LGBT populacije.&... -
18. jul 2026. 17:43 U Pirotu je juče svečano počela druga Letnja feministička škola, koja je okupila mlade Romkinje iz Pirota, Bele Palanke i Babušnice.Ponosni smo što drugu godinu zaredom realizujemo Letnju ... -
18. jul 2026. 14:29 Pisma čitalaca stižu nam i tokom vikenda. Ovoga dana javio se naš sugrađanin Vladimir Stojanović, sa dilemom i konstatacijom koja se tiče njegovog komšiluka i istorije Pirota.Tabla ... -
17. jul 2026. 10:18 Čedica Džunić, samostalni odbornik u Skupštini grada, koji ne učestvuje u radu parlamenta, jer prema njegovim rečima ne želi da daje legitimitet aktuelnoj vlasti, i ovog petka je održao ...







