Na Staroj planini očekuju uspešnu zimsku sezonu
Hotelijeri na najmlađem zimskom turističkom centru u Srbiji na Staroj planini očekuju da se i ove godine nastavi trend povećanja broja skijaša i turista, a osim domaćih gostiju hotelijeri, na osnovu interesovanja i rezervacija, očekuju i goste iz Rusije, Rumunije, Bugarske i drugih zemalja.
Skijaška sezona na Staroj planini počinje manifestacijom "Vip ski opening" koja će trajati od 12. do 14. decembra na kojoj će povodom nove sezone na Staroj planini boraviti veliki broj poznatih ličnosti.
Kako je Tanjugu izjavio menadžer hotela "Falkenštajner" na Staroj planini Nikola Marković, iako je prošla zimska sezona upamćena po manjku snežnih padavina, tokom prošle sezone za 110 dana, koliko su skijaški kapaciteti radili bez prestanka imali za 30 procenata veću popunjenost kapaciteta hotela u odnosu ne pretprošlu godinu.
"Imajući u vidu nedovoljne količine snežnih padavina prošlu sezonu smatramo sjajnom. Spremni smo u potpunosti za novu sezonu i zadovoljni smo činjenicom da već sada vlada ogromno interesovanje za smeštaj u našem hotelu pa već sada možemo da kažemo da je pred nama još jedna uspešna zima. Ono što posebno privlači turiste jeste činjenica da se naš hotel nalazi u neposrednoj blizini jedine gondole u Srbiji što omogućava brz i udoban transport do više kilometar dobro pripremljenih skijaških staza", rekao je direktor Marković i dodaje da ove zime pored domaćih gostiju očekuju goste i iz Bugarske, Rumunije, Rusije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije.
Ove sezone će cena šestodnevnog ski pasa u špicu sezone biti 5.300 dinara, dok će desetodnevna ski karta koštati 9.910 dinara.
Hotel "Falkenštajner" na Staroj planini najmoderniji je smeštajni objekat u ovom delu Srbije. Kategorisan je sa četiri zvezdice.
Ski centar na Staroj planini raspolaže sa više od 13 kilometara odlično uređenih skijaških staza različitih težina, sa četvorosednom žičarom "Konjarnik" kapaciteta 1.400 skijaša na sat, ski liftom "sidro" kapaciteta 1.200 skijaša na sat, dečjih ski liftom, dok na samoj lokaciji na kojoj se nalazi i hotel postoji osmosedna gondola, žičara četvorosed i ski lift. Ovaj ski-centar opremljen je i sistemom za veštačko osnežavanje.
-
16. apr 2026. 17:34 "Radnici JKP Komnis iz Bele Palanke obraćali su mi se nekoliko puta, stanje u preduzeću je alarmantno. Pre mesec dana primili su tek avgustovsku platu, preduzeće je u blokadi, dugovi rastu ali rastu ... -
16. apr 2026. 13:00 Planom upisa za školsku 2026/27. godinu, Gimnazija Pirot će upisati jedno novo odeljenje učenika sa posebnim sposobnostima za sport, za šta su dobili odobrenje od Ministarstva prosvete, ... -
16. apr 2026. 09:47 Gradska smotra recitatora osnovnih i srednjih škola u Pirotu održaće se u subotu 18. aprila 2026. godine u maloj sali Narodne biblioteke Pirot po sledećem rasporedu:- u 10 h mlađi uzrast (od I ... -
15. apr 2026. 12:56 U sredu su otvorene nove prostorije Udruženja građana "Osveženje". Na jednom mestu, u ulici Kragujevački oktobar br. 2, pored Hale Kej, a na jednom mestu nalaze se Job Info Centar, socijalno ...







