03. novembar 2013. 17:26 Sport Pirot Plus Online

Pirot: Radnički - Moravac Predejane 3:0 (1:0)

Stadion kraj Nišave

RADNIČKI : Stefanović 7, Kostić 7, S.Ćirić 8, Ml.Nikolić 8, Mr.Nikolić 7, Spasić 7,Petrov 7 (Manojlovic -), Vasić 7 (Milev -), Mančić 8, N.Ćirić 7, Kuštrimović 8 (Ristov-)

Nemanja Kuštrimović igrač utakmice.

Počelo je iznenadjujuće po domaće. Gosti su bolje otvorili meč i za 4.minuta imali dve prilike. U 2.minutu precizan udarac Stankovica,golman domaćih Stefanović iz levog ugla izbacio je loptu u korner.

Samo dva minuta kasnije Arsić je u petercu promašio loptu posle dobrog centaršuta sa leve strane.
Tek u 8.minutu Nikola Ćirić je šutirao sa 14 metara, ali je Zdravković izbacio loptu u korner.

,,Beli,, su se probudili i krenuli u organizovanije napade petnaestak minuta od početka. Bio je to period u kojem su se redjale prilike iz minuta u minut. Pet-šest snažnih udaraca Mančića, Spasića, Ćirića zaustavio je golman Zdravković, a bilo je i udaraca iz blizine koje su gosti zaustavljali tako sto su panično izbacivali loptu u korner. Bilo ih je šest u prvom delu.

I konačno mreža se zatresla. Kad nisu mogli napadači, gol je postigao štoper Miloš Nikolić. Posle slobodnog udarca, na 10 metara od gola skocio je i glavom promenio lopti pravac, 1:0 !

U drugom poluvremenu osetilo se da će tim Ace Kuzmanovića nastojati da pokaže svoju nadmoć i fudbalske vrednosti. Mladi Kustrimoviuć je u 53.minutu centrirao , a Marko Mančić samo prosledio loptu u levi ugao za 2:o.

Domaći i u nastavku stvaraju šanse .Posle drugog gola , fudbaleri Moravca vratili su se na svoju polovinu strepeći da ce doživeti ubedljiv poraz.To je najavio Nikola Ćirić, u 62.minutu, kada je posle centaršuta Kuštrimovića, ponovo, sa pet metara savladao Zdravkovića za 3:0 . Da li je ovaj pogodak bio i najava goleade!?

Napadi su se smenjivali, prilika je pred golom Zdravkovića bilo je toliko da su Piroćanci mogli još tri puta poi tri gola da ubace u mrežu gostiju. Lider je još jdnom potvrdio vrednosti . Piroćanci su upisali još jednu čistu pobedu protiv ekipe koja se časno borila.

Bio je to meč u kojem su domaći postigli tri, a mogli su da postave i rekord u broju golova na jednoj utakmici u poslednje vreme. Zašto se to nije desilo snosi krivicu iskusni golman Zdravković koji je uspešno intervenisao u 5-6 prilika, ali i napadači pirotskog tima koji su se ispromašivali, reklo bi se više zbog opuštnosti i nedostatka koncentracije.

Uz sve konstatacije sa meča i činjenica da danas u ekipi nije bilo golgetera Ace Stojkovića i talentovanog Mladena Petrovića zbog žutih kartona , Ace Cvetkovića zbog povrede, neoporavljenog Petra Mitića i Filipa Tolića iz privatnih razloga.