,,Mladi beli,, pokazali da zaslužuju i više i bolje ! Od uslova za život i rad do plasmana!!
Omladinska liga Srbije
17. kolo
Pirot Radnički – Jagodina 5:0 (1:0)
Radnički: Savić ( Cvetanović), Vasov ( Nikolić) Milošević, , Mijatović, Mijalković, Đorđević, (Milošević), Kostadinović, Stojanov ( Đukić), L. Petrović, Ivković, Barošević (N. Petrović), Bandić (Branković )
Rezerve: Cvetanović, Nikolić, Cvetković, Đukić, Barošević, Milošević, N. Petrović.
Strelci: Ivković 2. min penal, Barošević 47. min. , Ivković 49. min. , Bandić 55. min. i Djukić 80. min.
Potvrdilo se ono o čemu smo posle većina utakmica, makar odigranih u Pirotu, tvrdili. Podmladak Radničkog po kvalitetu igara, vrednostima ovih momaka, ne zaslužuje plasman koji je zauzimao. Uzalud je žaliti za šansama protiv Mačve i Voždovca, čudnih odluka sudije protiv Čukaričkog i Lokomitive, sve to se sada ne može promeniti!!! Ali, sve to pokazalo je da će ipak doći vreme kada će naš mladi tim igrati bolje, makar od tih rivala dole. I evo ga, dolazi!! Ili, došlo je! Verujem!
Definitivno, Radnički je mnogo kvalitetniji tim od Jagodine, koja se u Pirotu predstavila kao najslabija ekipa do sada. Jesu gosti u nastavku igrali sa igračem manje, ali jeste i to da je Radnički danas igrao bez kapitena i najboljeg igrača Darka Vasića, zbog parnih kartona ( koji će sutra konkurisati za prvi tim), ali svih 90 minuta videlo se da ,,mladi beli,, deluju organuzovanije, fudbalski bolje i da su čak mogli da postignu još neki gol!
Ovom utakmicom se prvi deo prvenstva završava!
Jedno je jasno , ovaj tim koji sada trenira Bratislav Mitrović, ima najmanje osam, devet igrača ovog starijeg godišta, koji bi sutra mogli da potpipšu ugovore sa prvim timom! Ovi momci su pokazali talenat, znanje i poslali poruku i rukovodstvu i trenerima da sa njima treba da se ozbiljno radi i vodi veća briga! Ali, o tome nekom drugom porilikom! Jer prava je šteta, da Darko Vasić, Predrag Ivković, Nikola Savić, Zvezdan Cvetanović, Miloš Djordjević, Luka Vasov, Igor Kostadinović, Miloš Stojanov , Luka Petrović, Aleksandar Bandić, Željko Milošević, ne dobiju bolji tretman. Uz sve to, o ovima koji su godinu mladji, Mijatović, Mijalković, Nikola Petrović i ko još, mora više da se brine i radi. Jer selekcija se ne pravi preko noći, da se ne ponovi ono što se dogodilo!
Rekosmo, analiza predstoji, u Klubu valjda, kazaćemo i mi neka svoja zapažanja, jer od one besede na Izbornoj godišnjoj skuptini i obećanje da će u Klub u sve biti ,,resetovano,, (citiram predsednika Kluba), kada su mladje selekcije u pitanju, NIJE SE DOGODILO SKORI NIŠTA, ILI NIŠTA! Od petlića, pa dalje...
Sva sreća da su Marjan i njegovi momci ,,činili čuda,, tokom ove sezone!!!
Momci čestitke za današnju pobedu! Da, proleće će biti još lepše. Ali to neće zavisiti samo od vas!!
-
06. jun 2026. 10:21 Srpska liga Istok, 29. koloNedelja, 7. jun od 17:30Stadion "Dragan Nikolić"Pirot: Radnički – Jedinstvo 1936 (Kruševac)Radnički se u nedelju pozdravlja sa ono malo ljubitelja fudbala koji ... -
05. jun 2026. 10:47 Zona IstokDoigravanje – Plej-of, 5. koloZa kraj dva lokalna derbija. Lužnica dolazi u Pirot ekipi Tanasko Rajić, a Timočanin Slatini. Balkanski putuje u Negotin.Ovde je sve završeno. ... -
03. jun 2026. 16:40 U Kragujevcu su danas održane Male olimpijske igre, republički nivo. Iz Osnovne škole takmičile su se dve ekipe, iz drugog i četvrtog razreda.Učenici drugog razreda osvojili su sjajno 3. mesto!... -
02. jun 2026. 13:16 Dugo planiramo razgovor sa njim. Poduže već nema Pirot takvih kakvi su bili Neša i Uroš. Predani, posvećeni, emotivni, hrabri, uvek spremni da daju sve svoje za trening, za pripreme, za ...







