28. decembar 2013. 19:25 Sport Pirot Plus Online

Druga liga, 13.kolo

Hala ,,Dudova šuma''

SuboticaSpartak -Pirot 96:91 ( 23:23.21:23.24:26. 28:19)

Pirot: Colic Mukanovic 9(2:2) 1 trojka,Stanisavljevic 10 (4:4), Milovanovic 18 (6:6) 2 trojke Filipovic 10 (2:2) 2 trojke, Raonić. Pendic11(1:1), Kosanovic 27 (12:7), , Mladenovic , Stojanovic 6 (2:2)

Još jedna dobra igra ekipe trenera Zorana Petrovića i još jedan poraz u finišu utakmice, protiv još jedne najboljih ekipa u Ligi. Subotički Spartak , najpoznatije „ime“ u ovom rangu takmičenja slovio je za favorita, ali se pirotski tim u Subotici pokazao u možda najboljem svetlu na gostovanju. Bio je to meč u kojem su na kraju nijanse odlučile pobednika. Diodali bi i više sreće za domaćina!

Piroćanci su u tri četvrtine bili češće u vodjstvu od protivnika. Poslednji minut bio je dovoljan Subotičanima da osvoje bodove za najviši plasman.

Pirotski tim je na početku 39. minuta, vodio sa 87:84. Nekoliko grešaka u napadu doprinelo je da su da domaći preokrenu rezultat i povede sa 89:87. Kosanović , najbolji pirotski igrač, pogadja na 5o sekundi pre kraja „dvojku“ za94:91 .

U poslednjem napadu Sokolovi' je ,,dobio,, dva slobodna bacanja koja je iskoristio i obezbedio pobedu.

Piroćanci su imalui svoje ,,junake,, u Predragu Kosanoviću koji postaje pravi stub tima, izuzetno nadahnutom Milovanoviću koji je imao odličan procenat šuteva, ali i u Pendiću čija igra je potvrdila da će, kada potpuno bude spreman, biti značajan igrač u ekipi trenera Petrovića. Nedostajali su poeni trojice ,,košgetera,, pirotskog tima, Mukanovića, Stanisavljevića i Filipovića, što, pored nekih slabosti u finišu, može da bude razlog zašto su „subotički golubovi“ uzleteli!!!