Ministarka Mihajlović danas u Naledu o gradjevinskim dozvolama
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović posetiće danas Pozivni centar za građevinske dozvole u prostorijama NALED-a .
Ministarka Mihajlović i predstavnici NALED-a i USAID Projekta za bolje uslove poslovanja sumiraće rezultate dvomesečnog rada Pozivnog centra i razgovarati o daljim planovima za uspešnu primenu Zakona o planiranju i izgradnji i unapređenje procedure kroz uvođenje sistema elektronskih građevinskih dozvola.
Pozivni centar je do danas odgovorio na više od 600 upita građana i privrede o prostornom i urbanističkom planiranju, tehničkoj dokumentaciji, doprinosu za uređivanje zemljišta, dobijanju lokacijskih uslova, građevinske i upotrebne dozvole, imovinsko-pravnim odnosima i dr. Tokom posete, ministarka Zorana Mihajlović odgovoriće na nekoliko poziva zainteresovanih građana.
Pozivni centar za građevinske dozvole pokrenuli su Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, NALED i USAID Projekat za bolje uslove poslovanja kako bi pružio sve neophodne informacije za uspešan prolazak kroz objedinjenu proceduru izdavanja građevinske dozvole.
-
08. avg 2026. 10:08 Prateći uspešnu karijeru karijeru našeg Piroćanca Bojana Ćirića, “isplivala” je interesantna činjenica da je nedavno definisao, i time postao ključni autoritet, za koncept &... -
07. avg 2026. 09:34 UPOZORENJE NA VISOKE TEMPERATURE NA PODRUČJU REPUBLIKE SRBIJEMaksimalna temperatura danas (07.08.) od 34 do 37 °S.Za vikend (08 - 09.08.) će intenzitet vrućina oslabiti, pa će u većini mesta ... -
07. avg 2026. 09:31 Agencija za bezbednost saobraćaja upućuje snažan apel roditeljima da tokom letnjeg raspusta posebnu pažnju posvete bezbednosti dece prilikom korišćenja električnih trotineta. Roditelji ne ... -
06. avg 2026. 08:58 Ovaj tekst ne govori o muzeju koji postoji, već o muzeju koji bi trebalo da postoji. Domus memoriae Nicetae Remesianae nije arhitektonski projekat već poziv da jedan grad obnovi svoje pamćenje. Dok ...







