Mihajlovićeva: Sporazum o strateškom partnerstvu sa SAD za unapređenje odnosa i jačanje energetske bezbednosti
Potpredsednica Vlade i ministarka rudarstva i energetike, prof. dr Zorana Mihajlović, rekla je da bi sporazum o strateškom partnerstvu Srbije i SAD o saradnji u oblasti energetike dodatno unapredio odnose dve države i omogućio našoj zemlji više investicija i nove tehnologije u izgradnji kapaciteta za proizvodnju energije.
„Sporazum o strateškoj saradnji u oblasti energetike između Srbije i SAD bio bi jako važan za nas i na njemu radimo već gotovo dve godine. Sporazum će stvoriti uslove da imamo mnogo više investicija velikih, kvalitetnih kompanija u oblasti energetike. Ovakav sporazum već imamo sa Francuskom, Rusijom, Кinom, Azerbejdžanom i on će nam doneti i nove investicije i nove tehnologije, a unaprediće sveukupnu saradnju sa SAD i omogućiće da se naš energetski sektor razvija brže nego do sada. Želimo velike projekte, pre svega kada je reč o elektroenergetici, jer je cilj povećanje učešća OIE u proizvedenoj energiji, a to znači i kapacitete sa najnovijim tehnologijama“, rekla je Mihajlovićeva u Кragujevcu, odgovarajući na pitanja novinara.
-
05. jun 2026. 13:05 Javni poziv za realizaciju obuka na radnom mestu i dalje je otvoren, a odnosi se na sve poslodavce koji imaju potrebu za kvalifikovanom radnom snagom. Ovaj poziv biće otvoren sve do utroška ... -
04. jun 2026. 16:10 Ministarstvo finansija Republike Srbije je 1. juna 2026. godine donelo Rešenje kojim se kompaniji „Mega Group 21“ d.o.o. odobrava početak poslovanja u režimu Slobodne zone Pirot.... -
01. jun 2026. 12:38 Unija poslodavaca Srbijer organizuje u Pirotu, 19. juna, sastanak poslodavaca sa ciljem razmatranja aktuelnih izazova sa kojima se poslodavci suočavaju u svakodnevnom poslovanju, kao i predstavljanja ... -
25. maj 2026. 10:18 U Novom Sadu je završen 93. Međunarodni poljoprivredni sajam, najveći agrobiznis događaj u regionu."Dobili smo zlatnu medalju za kvalitet peglane kobasice. Pored potvrde kvaliteta, to je za ...







