24. april 2016. 08:00 Sport Pirot Plus Online

Pirot: Radnički – Temnić 1924 Varvarin 2:0 (2:0)

Bulajić 8, Simonović 8, B. Mančić 9, Nikolić 8, Marković 8, Tolić 8, Petrov 9 (N.Mančić), Ristov 9, M. Mančić 9, Milić 9 ( Krstić), Stojanovic 9.

Rezerve Kostić, Davidović, Vasić, Vlajković, N.Mančić, Spasić, Krstić.

Igrači utakmice FUDBALERI RADNIČKOG

I zaista, bio je pravi derbi. Dva jaka rivala, bespoštedna borba svih 90 minuta. Igralo se otvoreno, snažno, ne možda toliko lepo, da se uživa, (a ko je i kada uživao u derbiju), ali bespoštedno na svakom delu terena. Gosti su se predstavili kao tim koji je dobro ukomponovan u svimn linijama, sa nekoliko igrača dobre karijere .

E sad to, što je ljubitelje fudbala oduševljavalo i zbog čega su često aplaudirali, to je ta istina da je Radnički u svemu nadigrao ovako dobar tim. Za sada najbolji koji je gostovao u Pirotu. Igra koju traži uporno Marjan Živković, ta naša ,,pirotska šara,, na ,,pirotskom ćilimu,, ponovo je je donela rezultat. SEDM UUZASTOPNU POBEDU!!! Pas je funkcionisao, igralo se ,,mirno na lopti,, kombinovalo veoma dobro i često se iz takve igre dolazilo do gola. Uz sve to, svako od momaka koji su natopili beli dres znojem, ,,ginuo je,, u svakom duelu. Definitivno, Marjan Živković je napravio ono što je želeo, da se IGRA FUDBAL i da se iz takve igre nadmudre rivali! Bravo!

Pirgosi, nikada brojniji , navijali sve vreme, i njima svaka čast na podršci i fer bodrenju. Navijači iz Varvarina nisu imali priliku da zapevaju i oni su, osim jednog utrčavanja u teren, potpuno nepotrebno, do kraja bili korektni .

I još jedan detalj u uvodu. Značaj utakmice zahtevao je od aktera da se sudare muški i nadmeću viteški. Za ponašanje, za fer igru, zaslužuju visoke ocene. U derbiju često adrenalin zna da poodigne atmosferu. Fudbaleri oba tima, jesu se poštovali, zbog čega, takodje zaslužuju čestitke, i na kraju uz aplauze napustili borilište!!

Ajmo na meč!
Pocetak je naravno pripao domacinu. Krenuli su u napade, a gosti pretili kontrama.
6. minut Mnogo rano. Sudijsku trojku sa Super lige predvodio je Igor Kocic. Zbog starta Stefana Markovića, pokazao je zuti karton.
10. minut snazan udarac Marka Mančića, golman je kratko odbio loptu, pritrcao je Nemanja Petrov i ,,zakucao,, u mrezu!!
10. minut Gooool Nemanja Petrov 1:0

15. minut gosti su krenuli u cešće napade, ali bez završnice.
20. minut zbog grubog starta Danijel Mihajlović dobio je zuti karton.
23. minut na intervenciju pomoćnog sudije Stojanovica, Kocić svira indirektan udarac na 15 metara od gola. Markovic je vratio loptu Bulajiću, udarila je protivnickog igraca na putu ka golmanu domaćih koji je uhvatio. Pavlovic je šutirao u ,,zivi zid,,!
26. minut kontranapad gostiju. Brzi Sibinović na 12 metara pronalazi Petkovića ali Bulajić zaustavlja bravurozno njegov udarac.
30. minut smenjuju se napadi pred oba gola. Varvarinci se ne mire vodjstvom domaćih. Ristov je pokusao sa 25 metara golman je odbranio.

32. minut prodor Petrova centaršut, bek izbacuje u korner
33. minut Simonovic centrira lopta ,,šeta,, petercem gostiju, nije bilo igraca Radnickog da je ubaci u mrežu!
34. minut Igra se cvrsto, borbeno. Zuti karton dobija bek Lazarevski. Sudija Kocić drži sve konce igre u svojim rukama!

38. minut novi slobodan udarac za goste na 20 metara iskosa sa desne strane. Dosudio ga je ponovo pomocni sudija Ivica Stojanovic iz Aleksinca. Kocić je odmah svirao. Gosti ni ovaj poklon nisu iskoristili. Pirocanci dalje IGRAJU drze loptu, kombinuju! ,,Pirotska šara,,!!!
40. minut Marko Mancic ubacuje Ivanu Milicu ovaj šalje u peterac gde MAJSTOR ZA GOLOVE, novi ,,PIROTSKI MISTER GOL,, Stefan Stojanović ne gresi. Prosto cepa mrezu Varvarinaca.
40. minut Goool Stefan Silja Stojanovic 2:0.
45. minut kraj prvog poluvremena. Radnicki ZASLUZENO vodi sa 2:0

47. minut Krenulo je otvoreno. I dalje domaci kontrolišu igru. Sevaju prve varnice, ali Kocic sve to smiruje.
50. minut Ivan Milic sa 16 metara sutira u suprotni ugao, svi vide loptu u mreži, ali golman Stojanović spašava siguran gol izbacivsi loptu u peti korner.
54. minut Petrov ubacuje na 6 metara Stojanoviću ali golman gostiju na vreme istrcava.

65. minut Boža Mancic ko zna koji put prolazi levom stranom, centrira , ispred Stojanovića istrčava Radovanović i zaustavlja napad.
70. minut obrukao se Pavlović najiskusniji igrac Temnića . Centaršut sa leve strane, sutirao je sa 10 metara glavom kraj gola.
74. minut igra se izmedju dva sesnaesterca. Nema povoljnih prilika. Pirocanci ,,drze,, loptu, gosti pokušavaju da organizuju napade ali bez uspeha.
75. minut kakva prilika za Radnicki! Marko Mančić ubacuje Stefanu Stojanovicu, ovaj vraća u peterac gde štoper u poslednjem trenutku ispred Ristova izbacuje u polje.
76. minut Odgovaraju gosti, ispred Pavlovića, Nikolić izbacuje u korner.
77. minut Denis Ristov u kontri, ubacuje Ivanu Milicu ispred kojeg ponovo štoper izbacuje u osmi korner. Radnicki ponovo agresivniji.

80. minut sve vise prekrsaja pred golom Radnickog. I visoki Mihajlovic je u napadu! Sada domaći prete opasno u kontri.
83. minut Nemanja Mancic povratna, šutirao je drugi rezervista Nikola Krstic ali je Radovanović izblokirao.
88. minut Pavlović iz slobodnog udarca pogadja stativu.
9o. minut domaci ponovo odgovaraju u kontranapadu, ali je Stefan Stojanović zaustavljen u poslednjem trenutku. Velike muke imao je Radovanović sa njim!. Kocic pokazuje jos tri minuta. I kad smo kod arbiatara. Delovali su autoritativno, sigurno, ponekada superligaški nadmeno, ali to izlazi iz njihovog osećanja da su sa superligaških terena došli na srpskoligaške. Bilo je malo i toga. Ali su sudili dobro. Znaju svoj posao!! Ispekli zanat!

93.minut - kraj. Sedma uzastopna pobeda Radničkog. Slavlje na terenu, fudbaleri se sportski pozdravljaju, aplauzi sa svih strana Stadiona igrači Radničkog uzvraćaju, a onda trkom u zagrljaj Pirgosima. Već uigrano!

A potom, svlačionica. Jeste da smo teškom mukom ušli . Neko je zabranio. Ali, šteta, da li zbog uznemirenja, tehničkih problema, tek, tog snimka nema. Šteta zbog fudbalera koji su pevali poslednjim atmomima snage i oni koje smo pitali, Stojanovića, Mančića, Tolića, Nikolića, Ristova, Simonovića, Milića, u u našu kameru rekli su - teška utakmica, velika pobeda! Ponovo se pevalo, Napred Pirot.

I još nešto. Radnički je uveo neka nova pravila koja nas koji žurimo da izveštaj postavimo na Portal , onemogućavaju da to uradimo. Obično te Konferencije za novinare kasne po 20 minuta, a to je previše. Za to vreme, na Portalu je već izveštaj.

Zahvalni smo Marjanu Živkoviću, koji je posle meča, došao u naš studio. Evo razgovora. Uz iskreno žaljenje što nećete videti još jednu pobedničku radost fudbalera Radničkog. Tako je to, kada vas mali ,,fudbalski bogovi,, zaustavljaju da se bavite svojim poslom.

Marjan Živković razgovor u studiju Naxi Plus radija.