Marjan Živković: Predstoje nam naporne pripreme i neizvestan nastavak, formiranje novog tima i uvodjenje mladih igrača! Ubedjen sam da ćemo uspeti!
Fudbaleri Radničkog već osam dana treniraju uoči nastavka prvenstva. S obzirom da vremenski uslovi ne odgovaraju, ekipa trenira na terenu sa veštačkom travom pored Zatvorenog bazena i u teretanu. Marjan Živković, šef Stručnog štaba, danas je gostovao u našem studiju . Želeli smo da saznamo kakakv je plan priprema, šta je sa odlascima i dolascima igrača i najavimo sutrašnji meč sa superliogašem Radnikom u Surdulici.
Živković kaže da vremenski uslovi ometaju realizaciju programa, ali da se za sada uspeva da realizuje sve što je planirano, naravno na terenu manjih dimenzija .
Radnički će, možda i prerano, već sutra imati prvu proveru u Surdulici. Predstoji obiman posao jer je tim promenjen, planira se uvodjenje mladih talentovanih igrača iz našeg pogona i nekoliko neafirmisanih igrača koji su na probi.
Velika dilema za Živkovića, rekli bi i za ljude u Klubu je , sigurno, kako da ,,pomire,, nešto što je u ovom trenutku jako bitno. Radnički ima nekoliko izuzetno talentovanih mladih igrača, Darko Vasić, Miloš Spasić, Uroš Djurić, Igor Kostadinović, Predrag Ivković, Ivanov, kao i nekoliko , takodje mladih, koji su već igrali u prvom timu Petrov, Davidović, B.Mančić ... Njima treba dodati i Spasića i Vasića, koji su takodje igrali i u najjačem sastavu! Sa druge strane , bez pomenutih momaka, podmladak Radničkog neće imati neophodan kvalitet za igre u Omladinskoj ligi Srbije, čime bi ekipa Bratislava Mitrovića bila oslabljena. Očigledno da će se ove ,,slatke muke,, rešavati od utakmice do utakmice .
I na kraju. Živković je nabrojao, da ne bi bilo različitih priča koji su fudbaleri zvanično otišli, ko je na probi i u kojoj meri će ovaj tim moći da izdrži sve zahteve prolećnog dela prvenstva
Utakmica u Surdulici, Radnik – Radnički , igra se od 13 časova na terenu sa veštačkom travom surduličkog superligaša!
Na probi u Radničkom su Mladenović Sileks Kratovi, Nikolić Voždovac, gazibara vratio se iz SAD, Nešić Srem jakovo , Serdar i :ermelj IMT Rakovica.
U matični klub vratili su se Stefan Ćirić i Voja Ilić.
Klub su napustili Ivan Kostić ( Metalac G.Milanovac), Miloš Ožegović ( Island), Stefan Stojanović ( Zlatibor) i Stefan Jovanović ( Zemun ?)
-
03. avg 2026. 19:55 Danas su izvučeni parovi prvog kola Kupa grada. Prijavilo se 15 ekipa koje se takmiče u Okružnoj i Gradskoj ligi. Zvezda iz Blata je voljom žreba slobodna u prvom kolu.Prošlogodišnji ... -
03. avg 2026. 09:04 Na poziv Streljačkog saveza Srbije naš mladi takmičar vazdušnim pištoljem Danilo Mijalković pozvan je u Kamp perspektivnih strelaca Srbije koji je na programu u Karatašu u ... -
02. avg 2026. 20:40 Trening utakmica broj 4Stadion "Dragan Nikolić", PirotFK Radnički – FK Sinđelić (Niš) 0:2 (0:2)Radnički: Jovanović, Ilić, Stanković, Ivanov, Stojanović, Gajić, Nakov, D. Rančić, L. ... -
02. avg 2026. 11:19 Konferencija klubova Srpske lige Istok pokazala je da je rukodstvo spremno da uspostavi još rigoroznije mere kada je u pitanju regularnost. Tzv. inokosni organi su ostali isti, a novi ...
.png)






