Marjan Živković: Postigli smo više nego što su svi očekivali. Želimo da proleće bude još uspešnije! Zašto da ne! Marko Mančić i Denis Ristov: Možemo još bolje! Super liga? Ne odustajemo!!!
Obično je praksa kod svih, ajde da kažem, ozbiljnih, dobro organizovanih klubova, da kada se završi prvenstvo, okupe se zajedno, najpre u nekom restoranu, rukovodstvo, Stručni štab, fudbaleri, vodje navijača, mediji ne moraju, da obeleže kraj, pogotovo sada, uspešne sezone i godine sveukupno. Kako se to nije dogodilo, (čujem da je nešto bilo u užem krugu pre poslednje utakmice), drugo što se obično dogodi, što je najvažnije i prosto neminovno, to je da se isti sastav okupi i uradi analizu polusezone, ukaže na detalje i otvori prostor šefu Stručnog štaba da razmišlja o fudbalerima za proleće, programu rada na pripremama...
Nije se ni to dogodilo! Fudbaleri zadovoljni rezultatom, ali praznih džepova, jer im se duguju oktobar i novembar, bez reči pozdrava otišli su svako na svoju stranu. Neki će se vratiti, a neki će se rado sećati Pirota, treninga, utakmica, pesme Pirgosa i atmosfere u svlačionici. Fudbalskih stvari isključivo. O svemu drugom, ne znam!!!
Smatramo da će ovo što su Marjan i njegovi saradnici, Marko, Denis, dva golmana Ivana, Makac, Šilja, Šurda, Filip, Miloš, Neca i ostali uradili prošlog proleća i ove jeseni, ostati upamćeno i zabeleženo u istoriji ovog Kluba kao rezultat za poštovanje.
Pošto zvaničnika i njihovih stavova još uvek nema, mi smo danas, posle uspešnog diplomskog rada, dobijene odlične ocene i profi licence, pozvali Marjana Živkovića,Marka man;i’a i denisa Ristova, da sa njima “podvučemo liniju”!
Što se Marjana tiče, lično smatramo da je profi licenca još ranije, tokom prvenstva zaslužena, što je i rekao Marjanov mentor, poznati stručnjak Miloljub Ostojić.
Čudna po mnogo čemu poslednja utakmica protiv Budućnosti iz Dobanovaca, o kojoj su ovih dana čuju nezvanične informnacije o “pozadini slučaja” prekinula je uspešnu seriju od 9 utakmica BEZ PORAZA i zaustavila golmana Ivana Kostića na 841.minutu. Treći po minutaži u srpskom fudbalu!!
I na kraju, pogledali smo u vreme koje dolazi. Proleće je uvek bilo lepše od jeseni. Još da sudjenje bude, kako je bilo u većini utakmica minule jeseni, da se sačuva atmosfera, Radnički će nastaviti da bude jak rival svim timovima u Ligi.
Eto to je danas, pred odlazak za Beograd, gde će vreme do početka priprema provesti s porodicom, nedavno rodjenim sinom, rekao Marjan Živković, trener sa profi licencom, zajedno sa Lokijem Stankovićem, stručnjak koji je sa svojim momcima vratio osmeh ljubiteljima fudbala u Pirotu.
A šta kažu oni!
Igrali su srcem, znanjem naravno, primenili na terenu ,,Marjanovu filozofiju,, stvorili izuzetnu atmosferu u svlačionici, sa Pirgosima posle svake utakmice pevali Pirotu i Radničkom i naterali,,hladni,, ljude na zapadnom delu tribina da aplaudiraju i skandiraju ,,beli,beli,,!
Govore kapiten Marko Mančić i ,,motor,, ekipe Denis Ristov.
Ovo je ispunjenje našeg zadovoljstva, naše obaveze premna Marjanu i njegovim momcima. Radnički nam je donosio radost ove godine. Ajde da verujemo da će tako biti i na proleće! Uvek je b ilo lepše od jeseni!
Prilog o završetku polusezone, razgovor sa Marjanom Živkovićem, Markom Mančićem i Denisom Ristovom, biće emitovan na SOS kanalu, u utorak, 6. decembra oko 19 časova. To je naš doprinos afirmaciji Radničkog. Neka gleda i neka poštuje, fudbalska Srbija!
-
17. jul 2026. 12:28 Pripremna utakmica broj 2Gradski stadion "Dragan Nikolić"Nedelja, 19. jul od 17.30hPirot: Radnički – Vlasina (Vlasotince)Nadam se da naravoučenije postoji posle prve pripremne utakmice! Ko je u ... -
17. jul 2026. 11:34 Prekjuče, prijatno iznenađenje: došli su dobri, značajni gosti – Ranko Stojić, direktor za strategiju i razvoj fudala u FSS i Vladan Gašić, predsednik FS RIS. Igrala se utakmica ... -
17. jul 2026. 10:08 Večeras ćemo dobiti i odgovore na pitanja ko će u seniorima ići dalje u pojedinim grupama.Raduje odlično vreme, veliko interesovanje i odličan sportski duh. Rezultati 16.07.Najava za 17.07.... -
16. jul 2026. 18:06 Večerašnjim programom, koji počinje u 19 sati i 30 minuta, nastavlja se ovogodišnje izdanje turnira "Mladost" u Poljskoj Ržani.Tokom jučerašnjeg dana, pored velikog broja golova, ...







