Ma, nema očaja! Zašto biti nezadovoljan ako izgubiš posle uzastopnih devet pobeda? Nikako! Tek će biti radosti

11. decembar 2021. 21:47 Sport Pirot Plus Online

Druga muška liga Srbije
11. kolo
Hala "Kej"
Pirot: KK Pirot - KK Mladost Smederevska Palanka 80:84 (32:13, 13:24, 17:25, 18:22)

Semafor: 5. minut 17:4, 10. minut 32:13, 15. minut 36:26, 20. minut 45:37, 25. minut 51:54, 30. minut 62:62, 35. minut 70:72, 40. minut 80:84

KK Pirot: Đonlić 10 5as 3uk, Vranić 14 (5/5slb) 1tr 4sk, Filipović 8 (5/5slb) 1tr 8sk,  Pančić, Stanković 16 (2/3slb) 2tr, Vukićević 6 (2/2slb) 5sk, Dimovski 3 (1/2slb) 4sk, Stepanović 5 (5/6slb) 6sk, Gašić 13 1tr 8sk 23ind, Petrović, Đoković 5 1tr, Kostić;

-Krčag ide na vodu dok se ne razbije!!!

Ne postoji, čak ni u teoriji, da neko može doveka da pobeđuje. Nisu to mogli ni najveći svetski ratnici, najbogatiji klubovi, sportisti. Nisu to mogli ni naši izuzetni momci.

Ta serija pobeda, takođe, prosto nije u skladu sa životom. Nemoguće je iz subote u subotu, iz dana u dan, godine u godinu biti najbolji. Dođe tako dan, dođe veče. Ratnici se umore, namere se na moćnijeg, željnijeg, srećnijeg i na kraju izgube.

…………………………………………………………………………………………………

Kako smo izgubili?

Četiri razlike ili samo četiri razlike, u meču sa ekipom koja će teško, u narednih deset utakmica čak PETNAEST TROJKI da pogodi.

Ne znam te “lude enbiej utakmice” kako izgledaju, te tamo vasionske zvezde da li to često mogu!

Večeras se to u Pirotu dogodilo!

Bravo!

……………………………………………………………………………………..

Nisam ovo rekao da opravdavam! Ma šta da opravdavam, zašto? Zar postoji bilo koja loša reč koja se može staviti na teret ovim momcima, lavovima, kako ih ushićeno zovem.

Ako četvorici gostiju krene, da skoro zatvorenih očiju iza one linije proture loptu kroz obruč u više od tri pokušaja, šta onda?!

Oni su: Šparović, Stojanović, Vitković i Trajković. Ha, zamislite, MVP ove utakmice nije niko od njih, već Aleksandar Nikolić koji nije ubacio nijednu trojku, ali je nanizao čak 28 koševa.

Obično se kaže – bio im rođendan!

Kako je onda moglo drugačije?

Da samo znate kako je počelo.  Gosti kao da su peške došli! Toliko grešaka, toliko promašenih zicera. Zamislite kada je u jednom trenutku, na 2.53 do kraja bilo 25:7. Za Pirot, naravno!

Košarka je neka “posebna nauka”  koja ume da podigne, da bi potom bacila ekipu u ponor.

…………………………………………………………………………………………

Pirot je vodio na poluvremenu 45:37. Sve je, medjutim, nekako “mirisalo” da će ova iskusna ekipa sa proverenim igračima nastaviti “artiljerijske napade”.

I bi tako!

Samo što je počelo drugo poluvreme, igrao se treći minut, bilo je 49:49!

Da, moguće je, ne treba se pitati. Čekali smo sve vreme da se “trgne” Dule. Nije moglo. Imao je “duplu stražu” samo jedna trojka. Džoni, iako ga je bilo svuda, nije uspeo van linije. Vranić i Strahinja po dve. Gašić je otvorio meč trojkom i tu stao! Lazar Đoković jednu!

Ma nije moglo, ljudi. Kapa dole!

Treba biti ponosan.

Istina jeste malo čudno zvuči, ali, Pirot je poražen tek u desetoj uzastopnoj utakmici.