08. februar 2014. 18:13 Sport Pirot Plus Online

Druga liga Istok

15.kolo

Obrenovac: Radnički – Pirot 93:82 ( 19:20,25:16,29:21, 20:25)

Pirot: Colić,Mukanović 3(2:0) 1 trojka, Stanisavljević 23(8:8) 3 trojke, Milovanović 9(2:2), 1 trojka, Filipović 13(5:3) 2 trojke, Pendić 3(1:1), Kosanović 15 (6:5), Raonić 3, 1 trojka, Mladenović 2, Stojanović 11, 3 trojke

Šut za 1 poen 24:19 (79 %), za 2 poena 52:29 (52%), za tri poena 24:11 (46%)

U sportu ne ide uvek lako! Posle najbolje igre u ovoj sezoni, brijantne pobede protiv Proletera, došla je, kako to obično biva, prema rečima trenera Zorana Petrovića, najslabija igra njegovog tima od kako je trener Pirota. Igrače Pirota treba razumeti, jer je teško ,,igrati dobro u seriji,, rekao je Petrović za portal Plus online, odmahg posle utakmice, ali se ne može prihvatiti činjienioca da iskusni igrči promaše pet zicera u poziciji kada su sami pod košem, i još toliko u napadu sa protivničkim igračem!

Pirot je dobro otvorio prvu četvrtinu koju je rešio u svoju korist . Potom je usledio pad koncentracije, izgubljeno je samopouzdanje i domaćin je napravio nedostižnu razliku od 17 poena, (73:59). Pirot se donekle vratio u utakmicu u poslednjoj četvrtini , ali, samo toliko da se ublaži poraz.

Petrović ocenjuje da je domaći tim bio razigraniji , bolji u skoku, sigurniji u šutu, a napravio je i manje grešaka .

Postoje utakmice u kojima malo šta polazi za rukom! Ovaj pad u formi , samopouzdanju, treba razumeti. Treba očekivati, da će ekipa trenera Zorana petrovića već u sledećem kolu vratiti ,,svoju igru,, i nastaviti uspešnu sezonu.