Piroćanci veruju u (čuda) sebe!

12. oktobar 2013. 21:10 Sport Pirot Plus Online

Druga liga Srbije
Pirot: KK Pirot – Radnički Obrenovac 116:110 (26:23, 20:22, 12:25, 31:19, 16:16, 11:5)

KK Pirot: Čolić , Mukanović 9, Stanisavljević 26, Milovanović 2, Filipović 30, Jevđenić 11, Vasić , Pendić , Kosanović 12, Krstić, Mladenović 5, Stojanović 21

Meč koji dugo neće biti zaboravljen i kakav se u skorije vreme možda neće i odigrati. Umesto bilo kakvih ocena i komentara , navešćmo podatke.

Pirot je bolje otvorio utakmicu, ali se gosti nisu predavali. Najveća razlika za Piroćance 2-3 koša, nedovoljno za mirniju igru.

Da nevolja po domaće bude veća. ni minimalno vodjtvo nije dugo trajalo, do kraja prvog poluvremena kada je na semaforu stajalo SAMO 46:45.

U nastavku, pravi “obrenovački tajfun”. Nije se znalo ko pogadja “trojke” Simić, Šišić, Boričić, Dugošija. Sve to VIDELO se na semaforu : 58:70!

Vreme nije išlo na ruku domaćima, dok je “letelo” gosti su nastavili da vode, 35 minut: 67:85. Pretila je KATASTROFA!

A, tada, dogodilo se PIROTSKO KOŠARKAŠKO ČUDO! Kažu ne trena verovati, verovao je Zoran Petrović, ali i njegova JURIŠ PETORKA: Stanisavljević, Filipović, Mukanović, Stojanović, Jevdjenić. To ČUDO izraženo koševima zvučalo je prelepo za ljubitelje košarke koji su tih pet minuta bili na nogama. Pirot – 22 koša, gosti svega 4 i slovima ČETIRI! I kraj regularnog dela, NEVEROVATNO 89:89!

PRODUŽETCI!!!

Prvih pet minuta daju i greše i jedni i drugi, vidi se i na semaforu 16:16 ili “u prevodu” 105:105, uz odluku sudije da pomogne gostima i pošalje Simića da sa tri slobodna bacanja, na trenutak zaustavi agoniju!

I onda finiš. Penal završnica. Gosti prave prekršaje, SANEL MUKANOVIĆ kažnjava! Poslednjih pet minuta 11:5 .

Radost, pesma na terenu, na tribinama. Zoran Petrović kaže u našu kameru da je VEROVAO U ČUDO! To čudo je ENERGIJA njegovih igrača i ogromna želja za pobedom. Mukanović dodaje, takodje u našu kameru, da su i gledaoci IGRALI zajedno sa njima. Zajednička pobeda!

Lepo pirotsko subotnje veče. Podsećalo je na subotnje košaraške večeri pre više decenija. Da li se to lepa vremena vraćaju!?